آیین بدرقه 6 نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر خراسان رضوی در پایگاه پشتیبانی امداد و نجات استان در مشهد برگزار شد.
کد خبر: ۹۹۵۶۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴ 22 September 2021

به گزارش تابناک رضوی، دکتر سید آرش سید صالحی، سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در آیین بدرقه کاروان امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: توفیق حضور در عتبات به خصوص در ایام اربعین و زیارت نجف و کربلا عنایتی الهی است و افزون بر آن خدمت به زائران حسینی، نعمت مضاعف است و در کارنامه زندگی شما ثبت می شود.

وی افزود: علاوه بر نعمت حضور و نیز توفیق خدمت به زائران، سومین نعمتی که نصیب گروههای خدمت رسان به زائران در اربعین امسال می شود این است که در شرایطی که همگان نمی توانند مشرف شوند و در این دوره انتخاب شدند که بسیار مغتنم است.
دکتر سیدصالحی تاکید کرد: شما سفیر و نماینده هلال احمر هستید و می طلبد تا از اعتبار و حیثیت این مجموعه به شایستگی دفاع کنید.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان خطاب به اعضای اعزامی توصیه کرد: با صبوری و بردباری با زایران و مراجعان برخورد کنید و مراقب خودتان هم باشید چون ایمنی و مراقبت از سلامت خود در امدادرسانی یک اصل است.
وی تصریح کرد: این پوشش امدادی سرخ و سپید شما مقدس است به خصوص اینکه ما علاوه بر مسلمان و شیعه بودن نماینده یک نهاد امدادی بین المللی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز در این آیین با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) که میفرمایند خداوند در عوض خون حضرت ثارالله چهار ویژگی به ایشان عنایت فرموده، گفت: اولا امامت از نسل امام حسین(ع) است که در این باره جالب اینکه مادر امام حسین هم ایرانی است.
وی افزود: دومین ویژگی منحصر به فرد اینکه در تربت حضرت سیدالشهدا شفا قرار گرفته درحالیکه خوردن خاک فی نفسه حرام است.
وی سومین کرامت ویژه حضرت اباعبدالله را استجابت دعا در حرم (حائر حسینی و حوالی زیر قبه) ایشان دانست.
وی افزود: چهارمین ویژگی زیارت کربلای معلا این است که زائر حضرت اباعبدالله سفر زیارتی از عمرش محسوب نمی شود.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی یادآوری کرد: دفاع مقدس ما الگویش عاشوراست و خادمان زائران می بایست حافظ و پاسبان کیان نهاد مردمی هلال احمر باشند.

همچنین معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی درباره نفرات اعزامی به عتبات عالیات گفت: امسال تعداد اعزامی از هلال احمر ایران و مرکز پزشکی حج و زیارت، خیلی محدود است و بنابراین صرفا 6 نفر از امدادگران از استان این توفیق حضور و خدمت را از میان تعداد بیش از 600 نفر واجدان شدایط اعزام با قید پیدا کردند که در نگاه معنوی توسط ارباب انتخاب و درواقع طلبیده شدند.
غلامرضا صیادی درباره شرایط گروه اعزامی از هلال احمر استان به عتبات طبق بخشنامه اعلام کرد: یک پرستار خانم یک نجاتگر خانم و یک نفر فوریتهای پزشکی فعال در پایگاههای امداد و نجات مرد و یک نجاتگر و دو نفر راننده با سابقه امدادی از استان به قید قرعه از میان واجدان شرایط اعزام شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار