معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار خراسان رضوی گفت: شمار ورود زائران نوروزی به مشهد از ۱۵ اسفند تا پایان ششم فروردین ماه به ۶ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۸۰۱ نفر رسید.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹ 27 March 2023

به گزارش تابناک رضوی، حجت گنابادی نژاد  در نشست خبری قرارگاه مرکزی زائرین خراسان رضوی اظهارداشت: روز گذشته 479 هزار و 94 زائر وارد مشهد شده‌اند و طی 21 روز گذشته پنج میلیون و 36 هزار و 206 نفرشب اقامت در کلانشهر مشهد ثبت شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی افزود:امسال برای نخستین بار برنامه خدمات فرهنگی زائر از مبدا تا مبدا تهیه شد که اتفاق مبارکی است و با توجه به الگویی که در حوزه خدمات فرهنگی طراحی شد نقطه آغاز مبادی سفر هماهنگی‌هایی شد و برنامه های فرهنگی از همان مبدا آغاز و در استان و ورودی مشهد به پررنگ ترین حالت رسید.

گنابادی نژاد تصریح کرد: در مشهد برای هر 20 واحد اقامتی یک مبلغ دینی پیش بینی شد و با هدف ارایه خدمات فرهنگی، اعزام مبلغ برای واحدهای اقامتی با مشارکت لازم دستگاههای متولی تامین شد.

وی اضافه کرد: در طرح تحقیقاتی که توسط آستان قدس رضوی انجام شد مشخص گشت که زایر از 24 ساعت حضورش در مشهد 2 ساعت در حرم مطهر حضور دارد که با احتساب استراحت و سایر امور حداقل 10 ساعت حضور روزانه اش را در سایر مکانها از جمله مکانهای تجاری و تفریحی می گذراند بنا بر این ارائه خدمات فرهنگی در اولویت ارائه در این مکان ها قرار گرفت.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار خراسان رضوی گفت: بین 80 تا 90 درصد زایران ورودی به استان و مشهد با وسیله نقلیه شخصی به استان و مشهد سفر می کنند بنا بر این اجرای برنامه های فرهنگی در جاده ها می تواند اثرگذاری داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار