شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با حضور مدیران و مسئولان استانی خراسان رضوی، حوزه علمیه خراسان و فعالان قرآنی در محل نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی با شعار "قرآن، خانواده، همدلی" آغاز به کارکرد.
کد خبر: ۱۰۹۸۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶ 28 March 2023

به گزارش تابناک رضوی، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با حضور مدیران و مسئولان استانی خراسان رضوی، حوزه علمیه خراسان و فعالان قرآنی در محل نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی و در جوار حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با شعار "قرآن، خانواده، همدلی" آغاز به کارکرد.
این نمایشگاه از ۵ تا ۱۱ فروردین هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی در باب الجواد حرم مطهر حرم رضوی، میزبان زائران و مجاوران است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه بسیار خوبی است؛ از زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) دعوت می‌کنم با اعضای خانواده از این نمایشگاه بازدید کنند.
وی با بیان اینکه کارهای قرآنی ظرفیت برپایی نمایشگاه دائمی در طول سال را دارد، تصریح کرد: در این نمایشگاه بخش‌های مختلف فعالیت‌های خوب قرآنی با رویکردهایی از جمله هنری انجام‌ داده اند؛ خانواده‌ها بازدید از این نمایشگاه را مغتنم بدانند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به بخش‌های بین‌المللی نمایشگاه قرآن، ادامه داد: افرادی که در این بخش شرکت کردند، همین‌که توانسته‌اند در حوزه قرآن و معرفتی نقش‌آفرینی داشته باشند قابل‌تقدیر است.
محمدحسین زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی نیز در حاشیه افتتاح شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد، اظهار کرد: جمعی از تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی، فرمانداری، شهرداری، سازمان‌ها و بخش‌ مردمی به‌صورت ویژه در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.
وی ادامه داد: حوزه کودک یکی از بخش‌های فعال نمایشگاه قرآن و عترت است و در چند روزی که نمایشگاه برگزار می‌شود، در کنار زیارت حرم حضرت رضا(ع)، خانواده‌ها می‌توانند با حضور در این مکان از فضای تربیتی و قرآنی استفاده کنند.
شایان ذکر است؛ حوزه علمیه خراسان نیز در این دوره از نمایشگاه حضور فعال و اثربخشی داشته و غرفه‌های کودک و نوجوان، نشر مکتوب و پژوهش مذهبی و قرآنی، عفاف و حجاب، قرآن و شهدا، مشاوره قرآنی و اعتقادی، مشاوره تحصیلی و پذیرش حوزه و همچنین غرفه رسانه و فضای مجازی از مجموعه غرفه هایی هستند که در بخش حوزوی نمایشگاه، به همت معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان به مخاطبان ارائه و عرضه آثار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار