به مناسبت روز غزه در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد؛
به مناسبت روز غزه نشست نقش مکتب سلیمانی در موفقیت مقاومت فلسطین درمجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۲۳۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹ 18 January 2022

به گزارش تابناک رضوی، به مناسبت روز غزه نشست "مکتب سلیمانی و مقاومت فلسطین" با حضور سه تن اندیشمندان ضد صهیونسیم خارجی در عرصه بین الملل، فعالان تشکل های اسلامی و دانشجویی در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد.
لیلا مزبوتی خبرنگار و نویسنده لبنانی، کریستین گیوم فعال سیاسی و کارگردان فرانسوی و جان جیمز یوبل فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی با شرکت در نشست "مکتب سلیمانی و مقاومت فلسطین" از سری جلسات بزم اندیشه در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) به بررسی و نقش شهید سلیمانی در رشد محور مقاومت در فلسطین پرداختند.
در این مراسم جان جیمز یوبل فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی با اشاره به آسیب های رژیم صهیونیستی در آینده جهان گفت: اسرائیل فقط یک مسئله منطقه ای نیست و یک مسئله جهانی می باشد و اگر در نظر بگیریم که قدرت اسرائیل بیشتر شود مشکلات مردم جهان بیشتر خواهد شد امیدوارم ایران درآینده نزدیک قدرتمندتر شود چون در مناسبات فلسطین تاثیر گذار خواهد بود.
جان جیمز یوبل در ادامه افزود: از نظر من هیچ سازشی بین مردم فلسطین و رژیم اشغالگر فلسطین شکل نمی گیرد مگر اینکه جایگاه مردم فلسطین قوی تر از صهیونیسم اسرائیل گردد. اگر حاج قاسم در عراق و سوریه در مبارزه با داعش دخالت نمی کرد ما قطعا شاهد هلوکاست مسلمانان می شدیم. سردار سلیمانی مجموعه ویژگی های نجابت، تواضع و کارآمدی بود که باعث می شد در برخورد با افراد متفاوت برخورد کند. اولین بار در سال 2012 نام قاسم سلیمانی که در آمریکا بودم، از شبکه فاکس نیوز شنیدم که اطلاعات غلط بسیاری را ارائه داد و در زمانی که ترور شهید سلیمانی اتفاق افتاد کاملا در ذهن من تناقض آن اطلاعات آشکار بود و اگر تاریخ صهیونیست را مرور کنیم حذف افراد موثر از جمله شهدای هسته ای و حاج قاسم سلیمانی را می توانیم ببینیم
لیلا مزبوتی خبرنگار و نویسنده لبنانی با پرداختن به اهمیت موضوع فلسطین برای ایران و حزب الله خیلی عنوان کرد: در محور مقاومت شهید سلیمانی نقش اصلی دارد. در سال 1998 شهید سلیمانی به عنوان فرمانده نیروهای قدس وارد لبنان شد و دو سال بعد از ورود حاج قاسم، لبنان از اشغال اسرائیل آزاد شد و برنامه ریزی های حاج قاسم، شهید عماد وحزب الله لبنان در کسب پیروزی در برابر اسرائیل کاملا موفقیت آمیز است.
لیلا مزبوتی در ادامه افزود: شهید سلیمانی با این حرکت از کل جنبش های آزادی بخش فلسطین از جمله حماس و فتح و بقیه محورهای مقاومت فلسطین دفاع کرد. در جریان جنگ 33 روزه محور مقاومت با رژیم صهیونیستی که منجر به پیروزی محوور مقاومت شد، نقش شهید سلیمانی بسیار اثر گذار بود و تلاش های او برای تجهیز محور مقاومت باعث پیروزی این جنگ شد به عنوان مثال اسرائیل نتوانست با همه تجهیزات نظامی خود موشک های محور مقاومت را متوقف کند و یا تلاش های اسرائیل برای شروع جنگ زمینی با محور مقاومت بی نتیجه ماند و این تلاش ها باعث قدرت گرفتن محور مقاومت در چند سال اخیر شد و امروز مردم لبنان اهمیت و جایگاه والایی برای شهید سلیمانی قائل هستند.
کریستین گیوم فعال سیاسی و کارگردان فرانسوی از دیگر سخنرانان این نشست درباره اهمیت بیداری اسلامی و تداوم آن گفت: حضرت امام خمینی بیداری اسلامی را در جهان راه انداخت و حاج قاسم سلیمانی همین مسیر را ادامه داد و مردم دنیا را نسبت به بیداری اسلامی آگاه کرد. در فرانسه از طرح مشکلات و مسائل دنیا از جمله فلسطین در رسانه های جمعی جلوگیری می شود و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و حتی فیسبوک هم این محدودیت وجود دارد.
گیوم در پایان تاکید کرد: با صحبت های جان جیمز یوبل موافقم، من تا زمان شهادت شهید سلیمانی وی را نمی شناختم و از ترور یک سردار ایرانی توسط آمریکا به شهادت رسیده است شوکه شدم و تصمیم گرفتم به اتفاق دوستانم مستندی درباره شهید سلیمانی بسازیم تا شخصیت ایشان را به مردم مسلمان که در فرانسه زندگی می کنند و جمعیتی بیش از شش میلیون نفر دارند، آشنا کنیم و شناخت ابعاد شخصیت شهید سلیمانی با توجه به وجود موثر وی بسیار مهم است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار