سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: عدم رویت ثبت سفارش در سامانه‌های گمرکی، مهلت کوتاه ثبت سفارش و زمان بر بودن تخصیص ارز از سوی بانک مرزی از مهمترین مشکلاتی است که گریبان‌گیر شرکت‌های تولیدی است.
کد خبر: ۱۱۷۰۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۹ 11 June 2024

به گزارش تابناک رضوی، جواد جعفری با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی صادرات در دوماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود: عدم رویت ثبت سفارش در سامانه‌های گمرکی، مهلت کوتاه ثبت سفارش و زمان بر بودن تخصیص ارز از سوی بانک مرزی از مهمترین مشکلاتی است که گریبان‌گیر شرکت‌های تولیدی است.

وی گفت: گمرکات استان خراسان رضوی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی استان و رفع موانع تولید با استفاده از ظرفیت‌های قانونی تسهیلات و تمهیداتی از جمله اخذ ضمانتنامه‌های بانکی، تسهیلات استفاده از انبارهای اختصاصی، ایجاد زون اختصاصی جهت واحدهای تولیدی و ترخیص کالای وارداتی درصدی ارائه نموده است که همین امر موجبات جذب و افزایش صادرات از گمرکات استان شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در این دیدار ضمن قدردانی از عملکرد مثبت گمرکات خراسان رضوی در افزایش صادرات اظهار کرد: گمرک سازمانی تخصصی است و در رشد و افزایش تراز اقتصادی استان، علی الخصوص در مرزها به عنوان گلوگاه اقتصادی نقش حیاتی دارد.

نوری زاده همچنین اصلاح زیرساخت‌ها در جهت ساماندهی مرزها را بعنوان اولویت اصلی و مهم بخش اقتصادی استانداری عنوان و بر هماهنگی همه دستگاه‌های نظارتی و تخصصی در برنامه ریزی و اجرای طرح‌های جامع مرزی تاکید کرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه تصمیم گیری‌های اقتصادی بر پایه اطلاعات و آمار صحیح امکان پذیر است، بر همکاری همه دستگاه‌های اقتصادی استان در ارائه اطلاعات آماری و پیشنهادات تخصصی در جهت توسعه اقتصادی استان تاکید کرد.

در پایان این دیدار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از گمرک مشهد بازدید و با همکاران، کارگزاران، حق العمل‌کاران گمرکی و ارباب رجوع دیدار و گفت‌وگو کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار