مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی از پایان عملیات اعزام حجاج تمتع استان‌های خراسان‌رضوی و شمالی از فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸ 02 June 2024
به گزارش تابناک رضوی، محمود امانی‌بنی ضمن تقدیر از تمامی عوامل فرودگاهی و دستگاه‌ها و ارگان‌های اجرایی و پشتیبانی، نظامی و انتظامی که در عملیات اعزام زائران خراسانی سرزمین وحی، فرودگاه بین‌المللی مشهد را همراهی کردند، اظهار داشت: عملیات اعزام حجاج بیت‌الله الحرام در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس که از روز 29 اردیبهشت‌ماه 1403 آغاز شده بود، (شنبه) 12 خردادماه با اعزام مجموعا بیش از 11 هزار زائر توسط هوایپیمایی جمهوری اسلامی ایران به اتمام رسید.
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی افزود: بر همین اساس 5 هزار و 854 زائر سرزمین وحی به مقصد مدینه و 5 هزار و 151 زائر نیز به مقصد جده اعزام شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: این حجاج در قالب 47 پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی شامل 24 پرواز به مقصد مدینه‌منوره و 23 پرواز به مقصد جده، از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس اعزام شدند.
 
امانی‌بنی با بیان اینکه اقدامات و تمهیدات مورد نیاز برای عملیات بازگشت حجاج خراسانی از سرزمین وحی از هم‌اکنون اندیشیده شده است، تصریح کرد: در این راستا علاوه بر بسیج تمام عوامل فرودگاهی، با تشکیل کمیته عملیات حج با مشارکت تمامی سازمان‌های و ارگان‌های مرتبط از جمله سپاه، پلیس، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان دستگاه‌های امنیتی مستقر در استان خراسان‌رضوی، نسبت به ساماندهی امور و بهبود سطح خدمات‌رسانی به زائران بیت‌الله الحرام اقدام شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار