مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: نوع حمایت از تولید صنایع‌دستی معاونت صنایع‌دستی وزارت از فردی به گروهی تغییر می‌کند.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴ 27 May 2024

به گزارش تابناک رضوی، محمدحسین عسکرپور در نشست تخصصی تجاری سازی و سوغات ملی صنایع‌دستی با حضور کارآفرینان، هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی مشهد گفت: تاکید ما بر این است که هر کدام از کارآفرینان حوزه صنایع‌دستی یک زنجیره ارزش داشته باشند و تعدادی از هنرمندان و مشاغل مرتبط را کمک کنند.
مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: مشهد ظرفیت بالایی در حوزه تولید و فروش صنایع‌دستی دارد باید شبکه‌ای ایجاد و در قالب این شبکه افراد با یکدیگر مرتبط شوند و در قالب این شبکه ارتباطی از یکدیگر حمایت کنند.
عسکرپور افزود: در گذشته شرکتی وجود داشت که حامی صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی بود و اکنون نیز به این حامی در شهر مشهد که بازار گسترده و بزرگی دارد نیاز داریم، بنابراین تلاش می کنیم این حامی را در قالب فروشگاه صنایع دستی احیا کنیم.
او با بیان این‎که به دلیل توجه ویژه مدیر کل خراسان رضوی، صنایع‌دستی در حاشیه قرار ندارد و در کنار گردشگری رو به رشد و رونق است، تصریح کرد: در این استان برنامه‌ای طراحی شده تا با مشارکت مردم و هنرمندان جهش تولید رقم خورد. دکتر عسکرپور تاکید کرد: در ادامه حمایت از تولید صنایع‌دستی توسط معاونت صنایع‌دستی وزارت، نوع حمایت‌ها از فردی به گروهی تغییر می‌کند.
مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: رشته‌های دستبافته‌ها و دست‌دوزها در دستور کار قرار گرفته و در گام نخست آموزش، گام دوم تولید و گام بعدی به بسته‌بندی رسیدیم.
عسکرپور یادآور شد: خراسان رضوی به واسطه حضور 35 میلیون زائر در سال ظرفیت بی‌نظیری برای فروش صنایع‌دستی دارد علاوه بر این با توجه به این که حدود 50 درصد مراکز اقامتی کشور در مشهد قرار دارد، موضوع تجهیز اتاق هتل‌ها با تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی توسط خانم دکتر جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت پیگیری می‌شود که با اجرایی شدن این طرح درهای بازار بزرگ و مهمی به روی صنایع دستی باز می‌شود.
در این نشست تخصصی یکروزه، کارآفرینان، هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی مشهد با مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ، مدیر کل، معاون و کارشناسان صنایع‌دستی اداره کل و رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دست مشهد به گفت و گو پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار