اسکان رایگان ۷ هزار نفر از شرکت‌کنندگان تشییع شهدا در مشهد

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی گفت: با اعلام آمادگی تشکل‌های گردشگری و زیارتی، شرایط ویژه‌ای برای میزبانی از شرکت کنندگان تشییع رئیس جمهور شهید و همراهان در استان فراهم و ۷ هزار و ۲۰۰ نفر به صورت رایگان اسکان داده شدند.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۹ 25 May 2024

به گزارش تابناک رضوی، سید محمود مادرشاهیان با بیان این مطلب افزود: تمام مراکز اقامتی استان شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، خانه‌مسافرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در این اقدام مشارکت کردند.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی ادامه داد: از سوی مراکز اقامتی بیش از 100 هزار تخت برای اسکان رایگان تدارک دیده شده و به صورت داوطلبانه اعلام شد که 7200 نفر از این ظرفیت استفاده کردند.

مادرشاهیان تصریح کرد: فرهنگ میزبانی و خدمت به زائران علی ابن موسی الرضا (ع) مهم‌ترین افتخار تشکل‌های گردشگری و اقامتی استان خراسان رضوی است.

وی افزود: شخص رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دولت سیزدهم همواره رویکردی مردمی و حمایتی از خادمان زائران رضوی داشته و در دوران سخت عبور از بحران کرونا در کنار ما بودند، این حداقل کاری است که می‌توانستم به نشانه قدرشناسی از رئیس جمهور شهید و هیئت همراهشان انجام دهیم.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی به سیاست‌ها و عملکرد دولت سیزدهم در حوزه گردشگری و به ویژه جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور و هئیت دولت به ویژه وزرای خارجه و میراث‌فرهنگی و گردشگری با شناخت دقیق از نیازهای زائران و گردشگران و برنامه‌ای مدون با لغو روادید یک طرفه برای 33 کشور زمینه حضور زائران و گردشگران و رونق این صنعت را فراهم کردند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افزود: برپایی موکب‌ در محورهای مواصلاتی استان برای رفاه حال افرادی که برای تشیع پیکر شهدای خدمت مراجعه کردند، آماده سازی مساجد، سرویس‌های بهداشتی، وضوخانه ها و نمازخانه‌های بین‌راهی استان، آمادگی واحدهای اقامتی در محورهای منتهی به مشهد برای اسکان رایگان و اعلام آمادگی بیش از 100 هزار تخت برای اقامت رایگان از اقداماتی بود که برای میزبانی از شرکت‌کنندگان در تشییع پیکر شهدای خدمت انجام شد.

سید جواد موسوی گفت: هتل‌ها و مراکز اقامتی برای مستندسازی و تصویربرداری از این رویداد بزرگ همکاری داشتند و برای خدمات اضطراری از جمله، وضوخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی و ... آماده شدند همچنین تعداد زیادی از واحدهای اقامتی در مسیر تشییع داوطلبانه آب معدنی بین شرکت کنندگان در مراسم توزیع کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار