در نشستی میان پلیس فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی و مدیران کاروان‌های حج تمتع 1403، توصیه‌های امنیتی لازم به‌منظور توجیه زائران بیت‌‌الله ‌الحرام ارائه شد.
کد خبر: ۱۱۶۶۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۸ 12 May 2024

به گزارش تابناک رضوی، نشست هماهنگی پلیس فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی با مدیران کاروان‌های حج تمتع 1403 صبح امروز با حضور سرهنگ مهدی رستمی جانشین پلیس فرودگاه‌های کشور، اسماعیل رحمانی معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌رضوی و سرپرست دادسرای ناحیه ۹ مشهد، سیدمحمداسماعیل موسوی مسئول عملیات حج تمتع فرودگاه‌های خراسان‌رضوی و رضا درگاهی معاون سازمان حج و زیارت استان برگزار شد.

جانشین پلیس فرودگاه‌های کشور در این نشست با تاکید براینکه اصل تکریم زائران در عملیات حج تمتع سرلوحه تمامی اقدامات پرسنل پلیس است، تاکید کرد: هدف از برگزاری این نشست، افزایش هماهنگی و انسجام در تسهیل امور زائران و اطلاع‌رسانی دقیق به زائران پیرامون عواقب مواد مخدر و پرهیز از حمل داروهای ممنوعه است تا مبادا با مشکلی در اعزام یا کشور عربستان مواجه شوند.

سرهنگ رستمی با بیان اینکه ارسال بار حجاج بیت‌‌الله‌الحرام 48 ساعت قبل از پرواز انجام می‌شود، خواستار حضور به‌موقع زائران در فرودگاه شد.

جانشین پلیس فرودگاه‌های کشور همچنین ضمن اعلام آماده‌باش ماموران پلیس فرودگاه‌ها در عملیات حج تمتع امسال، هشدار‌ها و توصیه‌های لازم را به مدیران کاروان‌ها اعلام و خاطرنشان کرد: تقاضای ما از زائران این است که مواردی همچون متادون‌ها، ترامادول، داروهای کدئین‌دار وغیره که جزو موارد ممنوعه سفر حجاج به عربستان است را در بار و اقلام همراه خود نداشته باشند.

مسئول عملیات حج تمتع فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی نیز در این نشست با تاکید براینکه تمامی پرسنل فرودگاه به‌منظور استقبال و ارائه خدمات شبانه‌روزی به زائران حج تمتع 1403 از آمادگی کامل برخوردارند، به وضعيت فرودگاه مشهد، پروازهاي آن و نيز افزايش حجم ترافيك پروازی اشاره کرد و از بدرقه‌كنندگان خواست از انجام اين مراسم در فرودگاه به‌شدت اجتناب كنند.

براساس این گزارش، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌رضوی نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های پلیس فرودگاه‌ها در سنوات گذشته عملیات حج تمتع اظهار داشت: باید از هم‌اکنون مدیران کاروان‌ها، حجاج بیت‌‌الله‌الحرام را نسبت به مسائل امنیتی و بازرسی‌های سختگیرانه عربستان سعودی توجیه کنند تا در طول سفر معنوی حج با آرامش کامل اعمال و مناسک خود را به‌جا آورند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار