بیماری بورگر نوعی بیماری عروقی در جوانان سیگاری به علت افزایش حساسیت به تنباکو می باشد. علی رغم شیوع قابل ملاحظه این بیماری در منطقه خاورمیانه، برای خیلی از مصرف کنندگان سیگار این بیماری گمنام می باشد.
کد خبر: ۱۱۶۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۷ 01 May 2024

به گزارش تابناک رضوی، امیر مظلومی که به همراه خانواده اش خدمت به طبیعت و انسان‌ها را پیشه خود کرده و بیش از ده سال است که به کارهای عالم‎‌المنفعه روی آورده است، که از جمله آن‌ها می‌توان به ایجاد سرای محبت در شهر مشهد و اهدای کتاب به مردم اشاره کرد.

یکی از فعالیت‌های مهم او که امروزه به آن مشغول است، جمع‌آوری فیلترهای سیگار در طبیعت است که با استقبال خوبی هم از سمت مردم مواجه گردیده است.

وی می‌گوید برای این کار جایزه هم در نظر گرفته‌ که پرداخت ۳۰۰ هزار تومان وجه نقد به ازای هر بطری ۱/۵ لیتری فیلتر سیگار خواهد بود و هدف از این کار را کمک به پاکیزگی خاک از آلاینده های سرطان زا فیلتر سیگار، ارتقاء سطح فرهنگ جامعه و نیز اطلاع رسانی در خصوص بیماری بورگر بیان می‌کند.

امیر مظلومی انگیزه خود از این حرکت فرهنگی و انسان‌دوستانه را کم‌شدن افراد سیگاری و بیماری های وابسته به سیگار از جمله بیماری بورگر بیان کرده و ابراز امیدواری می‌کند به روزی برسیم که شاهد قطع شدن پای هموطنانمان به خاطر ابتلا به بیماری بورگر نباشیم و بتوانیم به جوانان در خصوص تبعات جدی سیگار که در سن کم می تواند دامن گیر آنها شود هشدار دهیم.

منبع: شرق نگار

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار