نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی:
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی از دانش‌آموزان به عنوان تضمین‌کننده آینده کشور و مبتکران و نوآوران فکری در آموزش‌ و پرورش نام برد.
کد خبر: ۱۱۵۴۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹ 13 February 2024

به گزارش تابناک رضوی، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در دیدار با اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی مشهد ضمن عرض خیر مقدم و تبریک تقارن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد شعبانیه، اظهارداشت: بستر اصلی نوآوری‌های فکری و ابتکار‌ات جدید و اصلاح‌گرانه در کشور آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان ستون اصلی این بستر ارزشمند هستند و ‌برکات وجود این دانش‌آموزان، تضمین‌کننده تعالی و پیشرفت نظام مقدس است که محور و رشد انقلاب را در پی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌ رضوی گفت: فعالیت تشکل‌های دانش‌آموزی باید استمرار و دائمیت داشته باشد و محوریت را محفوظ بدارند تا این نهاد در فراز و فرودها مختل و دچار آسیب نشود.

علم‌الهدی افزود: ادامه‌دار نبودن فعالیت‌های این تشکل‌های دانش‌آموزی مشکلی است که باید به آن توجه کرد که معمولا با تمام شدن دوران دانش‌آموزی افراد، اقدامات تاثیرگذار تشکل‌ها نیز به پایان می‌رسد و ادامه پیدا نمی‌کند.
وی گفت: اگر این شخصیت‌های کلیدی و تاثیرگذار از فضای دانش‌آموزی خارج شوند، فعالیت‌های ارزشمند تشکل‌ها دچار آسیب می‌شود و باید آموزش و انتقال فعالیت‌های تشکل‌ها به دانش‌آموزان دیگر و جدیدتر نیز ادامه داشته باشد.

امام جمعه مشهد، افزود: نهاد‌های دانش‌آموزی و تشکل‌ها باید به نهاد‌هایی تبدیل شوند که دانش‌آموزان نسبت به آن حس تعهد و تعلق داشته باشند و اگر هم روزی قرار است آن را رها کنند با یک میراث خوب و دلسوزی کامل این کار را انجام دهند.

علم‌الهدی ادامه داد: مسئله گرایش و باز شدن دریچه‌های بینش هشدار و خطری است که دانش آموزان باید به آن توجه کنند؛ دانش‌آموزان فعالیت خود در تشکل‌ها را به چشم کاری مستحب ببینند و این گونه گرایش داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خطاب به دانش‌آموزان گفت: از روز اول پیروزی انقلاب دشمن امید گسست نسل را داشت، اما نسل ما رو به تکامل است؛ حیات این انقلاب امروز محور حیات دین و تشیع در کشور است، انقلابی که روزی سکان‌های سیاسی‌اش به دست شما خواهد افتاد و ما مطمئنیم که شما سکاندارانی به حق برای ارزش‌های جمهوری اسلامی هستید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار