رابطه با زن شوهردار یکی از مشکلاتی است که متاسفانه امروزه باعث بسیاری از طلاق‌ها و ناکامی جوانان در امر ازدواج می‌شود. در واقع با افزایش روابط خارج از چهارچوب، بنیان خانواده‌ها از هم خواهد پاشید و این مسئله تبعات سنگینی نیز برای افراد به همراه خواهد داشت. باید توجه داشته باشید که قبل از ایجاد رابطه و وابستگی به زن شوهردار از آن پیشگیری کرده و نگذارید چیزی مابین شما شکل بگیرد.
کد خبر: ۱۱۳۴۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴ 30 October 2023

دلایل رابطه فرازناشویی در خانم‌های متاهل چیست؟

با این حال در صورتی که با این مشکل روبه‌رو هستید بهتر است که از مشاور کمک بگیرید چراکه ممکن است هیجانات شما در مقابل تصمیمات عقلانی‌تان ایستادگی کرده و درگیر روابطی شوید که خارج شدن از آن مشکل باشد و با عذاب وجدان و آسیب‌های روحی همراه شود. ارتباط با یک خانم متاهل، دلایل و پیامدهایی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

گناه رابطه با زن شوهردار چیست ؟
تجربه هرگونه لذتی با فردی به غیر از همسر را رابطه فرازناشویی می‌نامند. این مسئله برخلاف باور عامه مردم، تنها محدود به ارتباط جنسی نیست. یک گفت‌وگوی عاشقانه نیز می‌تواند خیانت تلقی شود. در یک معنای کلی می‌توان گفت هر چیزی که بر اساس فرهنگ و هنجارهای شما می‌بایست در انحصار همسرتان باشد، اگر با دیگران تجربه شود، خیانت محسوب می‌شود.

در نتیجه اگر در فضای مجازی با یک خانم متاهل صحبت می‌کنید و یا به عنوان یک خانم متاهل دوستان مجازی دارید، شما وارد دایره روابط فرازناشویی شده‌اید. احساس گناه ناشی از چنین رابطه‌ای نیز به دلیل بار روانی است که در ناخودآگاه خود احساس می‌کنید. برای آشنایی با آسیب‌های روابط فرازناشویی کلیک کنید.

توجه به تفاوت‌های فرهنگی
در ارتباط با اینکه چه رفتار و میزانی از یک رابطه را باید خیانت تلقی کرد، باید به فرهنگ و ارزش‌های طرفین نگاه کرد. برای مثال در برخی کشورهای غربی، داشتن دوستان اجتماعی از جنس مخالف و حتی قرارهای دوستانه، خیانت محسوب نمی‌شود. این در حالیست که در کشور ما، این مسئله برای اکثریت افراد مصداق خیانت است. همچنین در برخی فرهنگ‌ها، صحبت کردن با جنس مخالف نیز، کاری ناپسند تلقی می‌شود. به همین خاطر در زمینه تعریف حد و مرزهای خیانت، فرهنگ‌ها اهمیت بالایی پیدا می‌کنند.

یک نکته مهم در تعریف خیانت که در تمامی فرهنگ‌ها، مورد پذیرش است این است که خیانت معمولا به صورت پنهانی اتفاق می‌افتد و شما می‌دانید که همسرتان از فهمیدن این مسئله ناراحت خواهد شد.

عدم آرامش در رابطه با زن شوهردار
علاوه بر اینکه رابطه با زن شوهر دار در تمامی فرهنگ‌ها و جوامع هنجار شکنی و ناپسند است؛ باعث می‌شود کسی که اقدام به برقراری رابطه با یک زن متاهل می‌کند نیز هیچ وقت آرامش نداشته باشد. دلیل این موضوع را در ادامه ارائه کرده‌ایم.

به وجود آمدن افکار وسواسی : فکر کردن به انتهای دوستی با زن شوهر دار باعث بهم ریختن روح و روان فرد خواهد شد؛ چراکه در اینگونه از دوستی‌ها نمی‌توان هدف خاصی را دنبال کرد.
احتمال فاش شدن خیانت : برملا شدن خیانت و فاش شدن رابطه پنهانی زن در برابر همسرش، باعث از بین رفتن آرامش طرفین خواهد بود.
نفر سوم بودن : مردی که عاشق زن شوهر دار می‌شود، همواره از دید بقیه، خانه خراب کن است و ممکن است حتی از سوی خانواده خودش هم طرد شود.
احتمال بازگشت به زندگی مشترک : اکثر زنان شوهر دار، پس از دوستی با نفر سوم، او را رها کرده و مجدد به همسر، فرزندان و زندگی خود بازمی‌گردند. ترس از ترک شدن همواره باعث سلب آرامش نفر سوم خواهد بود.
چرا مردان به سمت رابطه با زن شوهردار می‌روند؟
در بسیاری از موارد رابطه مردان و پسران با زنان متاهل، با دلایل ساده‌ای شکل می گیرد. در ابتدای دوستی شاید همه چیز ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که این تازه شروع ماجراست. اگر در چنین رابطه ای هستید، توصیه می‌کنیم حتما از با یک روانشناس مشورت کنید. برای آشنایی با ویژگی‌های مرد خیانتکار کلیک کنید. برخی از رایج‌ترین دلایل روانشناختی مردان برای رابطه با زنان متاهل عبارتند از:

نداشتن چهارچوب اخلاقی و نبود حس گناه
علاقه مند به هیجان ناشی از ماجراجویی و رابطه با زن متاهل
جستجو راهی برای ایجاد حس برنده بودن و انتقام جویی (عقده ادیپ حل نشده)
احساس ضعف نسبت به ویژگی‌های مردانگی خود
خلاء درونی و نداشتن منبع محبت
تنوع طلبی

چرا زنان شوهردار وارد رابطه با مردان دیگر می‌شوند؟
نیازهای جنسی، عاطفی و هیجانی
برخی زنان در رابطه زناشویی خود با همسرشان، احساس می‌کنند نیازهای جنسی، عاطفی و هیجانی‌شان برطرف نشده است، در نتیجه به خیانت می‌کنند تا اینگونه نیازهای سرکوب شده خود را برطرف کنند.

این دسته از افراد از خود انظباطی کافی برخوردار نیستند و نمی‌توانند نیازهای خود را به تعویق بیاندازند که اغلب ریشه در سبک تربیتی آن‌ها در دوران کودکی‌شان دارد.

تجربه مجردی بی بند و بار زن
ممکن است خانم در دوران مجردی خود علاقه‌مند به هیجان ناشی از یک دوستی جدید بوده باشد، به همین دلیل با افراد بسیاری روابط آزاد و بی قید و بندی داشته که تمایل دارند همان احساس‌ها را در دوران متاهلی نیز دنبال کنند.

اگر این دسته از زنان پس از ازدواج، افکار و سبک زندگی خود را تغییر ندهند؛ حتما در فرصتی به همسر خود خیانت می‌کنند. دلیل این موضوع نیز این است که او با توجه به سابقه‌ای که دارد راحت‌تر به دیگران این اجازه را می‌دهد که وارد حریم خصوصی او شوند.

البته دوران مجردی کوتاه، عدم تجربه دوران نامزدی و عقد رمانتیک و عاشقانه نیز می‌تواند زنان را به سمت خیانت بکشاند.

احساس تنهایی زن شوهردار
در بسیاری از رابطه‌های زناشویی، رابطه عاطفی نزدیکی میان زن و شوهر وجود ندارد. خانم‌هایی که در این روابط هستند، بیشتر از دیگر زنان احساس تنهایی می‌کنند؛ البته از نظر روانی نیز این دسته از زنان آسیب پذیرتر می‌باشند.

برخی از مردان از تنهایی این دسته از زنان سوء استفاده می‌کنند و با رفتارهای محبت آمیز خود، با زن شوهر دار و متاهل ارتباط برقرار می‌کنند. در بسیاری از موارد حمایت های عاطفی نفر سوم، زن را وادار به خیانت به همسرش می‌کند.

اختلال های شخصیتی زنان
برقراری روابط غلط و به عبارت بهتر رابطه‌های خارج از رابطه زناشویی، با اختلال‌های شخصیتی شامل شخصیت مرزی و اختلال روانشناختی مثل افسردگی، رابطه مستقیم دارد. به این معنی که هر چه افراد از نظر روانشناختی و شخصیتی تحت فشار بیشتری باشند، احتمال اینکه وارد رابطه‌های فرازناشویی شوند نیز بیشتر است.

فقر
از جمله آسیب‌های اجتماعی فقر و مشکلات اقتصادی، روسپی گری است. بسیاری از زنان متاهل برای امرار معاش روزانه خود تن به برقراری رابطه جنسی با دیگر افراد می‌دهند. مردانی که با زنان متاهل فقط به قصد ارضای نیازهای جنسی خود، وارد رابطه می‌شوند، تمایلی به اطلاع از وضعیت تاهل و حتی هویت واقعی آن‌ها ندارند.

تنوع طلبی
زنانی هم هستند که تنها به خاطر تنوع طلب بودن، علاقه مند به تجربه انواع روابط خارج از چهارچوب ازدواج می‌باشند. این دسته از زنان به مرور تمامی خط قرمزها را زیر پا می‌گذارند و در عین متاهل بودن به همسرشان خیانت می‌کنند. پیشنهاد می‌شود مقاله تمایل به رابطه سه نفره را نیز بخوانید.

 

آسیب‌ها و عاقبت رابطه با زن شوهردار
علاوه بر اینکه ارتباط با زن شوهردار در کشورمان جرم محسوب شده و ناپسند است، چنین رابطه‌ای خیانت به شمار می‌آید و بدیهی است آسیب‌ها و پیامد های متعددی را به دنبال دارد. در ادامه سعی کرده‌ایم مهم‌ترین آسیب‌های ارتباط با زن شوهر دار را بررسی کنیم.

نابودی بنیان خانواده
اگر مردی متوجه شود که همسرش به او خیانت کرده است، دچار شوک روانی شده و اغلب نمی‌تواند به زندگی با همسرش ادامه دهد. عدم ادامه زندگی مشترک به معنای نابودی بنیان خانواده و طلاق است.

آسیب های وارد شده به فرزندان نیز از پیامد های رابطه با زن شوهر دار می باشد که اجتناب ناپذیر است.

عدم اشتیاق به ادامه زندگی
معمولا رابطه با زن شوهردار در ابتدا بسیار ساده در نظر گرفته می‌شود، اما اغلب این رابطه‌ها گذرا نیستند و خارج شدن از آن‌ها چندان کار ساده‌ای نیست.

زنی که در عین متاهل بودن اقدام به برقراری ارتباط با مرد دیگری می‌کند، همواره اضطراب‌های زیادی را در مورد فاش شدن خیانتش تحمل می‌کند. قرار گرفتن در رابطه فرازناشویی به مرور باعث ایجاد احساس عدم اشتیاق به زندگی، احساس ناکامی، درماندگی و دلسردی می‌شود.

عذاب وجدان
بارها اشاره کردیم که برقراری رابطه خارج از چهارچوب ازدواج رسمی علاوه بر اینکه جرم است، بسیار ناپسند می‌باشد و پا گذاشتن بر روی خط قرمزها است.

زنان متاهلی که به همسرشان خیانت می‌کند، ممکن است در ابتدا به دلیل حمایت‌های عاطفی نفر سوم، به آرامش موقتی دست پیدا کنند اما این احساس آرامش به تدریج جای خود را به عذاب وجدان و احساس گناه می‌دهد.

البته این احساس گناه و عذاب وجدان فقط مختص به زنان متاهل نیست و مردی هم که اقدام به برقراری رابطه با زن شوهر دار کرده است نیز دچار عذاب وجدان و مشکلات ناشی از آن شامل اضطراب و افسردگی می‌شود.

بروز خشونت های خانگی
معمولا مردان توانایی پذیرش خیانت همسرشان را ندارند و این موضوع را با پرخاش و خشونت‌های خانگی نشان می‌دهند. بارها در اخبار رسانه‌ها و فضای مجازی خشونت‌های خانگی و حتی قتل در پی ارتباط با زن شوهر دار را دیده‌ایم.

طرد اجتماعی
ارتباط با زن شوهر دار به هیچ وجه از سوی جامعه مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. بر ملا شدن رابطه‌های پنهانی مردی با زنی که خود متاهل است می‌تواند آسیب‌های بسیاری را از جمله طرد شدن و از دست دادن جایگاه اجتماعی بر جای بگذارد.

اگر به دنبال کاهش آسیب‌ها و پیامدهای منفی در زندگی زناشویی هستید، بهتر است در ابتدا و از طریق مشاوران مجرب، مشاوره قبل ازدواج دریافت کنید و همسر خود را به درستی انتخاب نمایید.

راه های قطع رابطه با زن شوهر دار
رابطه با زن شوهردار به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و بهتر است در همان ابتدا با عقل و منطق از برقراری ارتباط با این دسته زنان جلوگیری کنید. اما اگر به دلایل مختلفی خود را گرفتار در رابطه با زن شوهردار دیدید، با استفاده از راه‌های مختلف ارتباط خود را قطع کنید. باید به عنوان مردی که وارد رابطه با زن متاهلی شده، این موضوع را بپذیرید که او متعلق به مرد دیگری است و باید دیر و یا زود به رابطه‌تان خاتمه دهید و حتما برای درمان خیانت اقدام کنید.

5 قدم برای تمام کردن رابطه با زن شوهردار
تصمیم‌گیری قاطع : سعی کنید با خودتان روراست باشید و اگر می‌خواهید که رابطه خود را با زن شوهر دار قطع کنید، در این جهت قاطعانه عمل کنید و تصمیم خود را نیز به فرد مقابل بگویید.
قطع ارتباط کامل : برای قطع ارتباط با زن شوهردار باید تمامی جزئیات مربوط به او شامل عکس، هدیه، شماره تماس و … را حذف کنید. بهتر است راه‌های ارتباطی همچون شبکه‌های مجازی را نیز در نظر بگیرید و راه ارتباطی‌تان را با او مسدود نمایید.
شرکت در جمع‌های دوستانه : می‌توانید برای کاهش احساس سوگ و ناراحتی از دست دادن یک رابطه بیشتر در جمع‌های دوستانه خود شرکت کنید.
مراجعه به روانشناس : وجود احساسات ضد و نقیض پس از تصمیم گیری برای قطع رابطه با زن شوهردار می‌تواند شما را دودل کند. بنابراین توصیه می‌شود برای گرفتن یک تصمیم قاطعانه با یک روانشناس در ارتباط باشید. برای دریافت مشاوره خیانت همسر تلفنی اقدام کنید.
ایجاد روابطی خارج از چهارچوب ازدواج برای زنان و مردان متاهل با پیامد های بسیاری همراه است. دریافت مشاوره از روانشناسان می تواند به شما کمک کند تا به تدریج و کم کم از رابطه های فرازناشویی خارج شوید.

 

در ارتباط با یک خانم متاهل به این نکات توجه داشته باشید
1. تبعات سنگین قانونی هنگام رابطه با زن شوهردار
رابطه با خانمی که شوهر دارد، حتی در صورتی که به ارتباط جنسی ختم نشود، مشکلات قانونی بسیاری را برایتان به همراه خواهد داشت. این مشکلات فارغ از جنبه قانونی می‌تواند به حیثیت و آبروی شما نیز خدشه وارد کند.

2. شما در یک رابطه ناکافی قرار دارید
به عنوان یک فرد آزاد حق دارید، با یک خانم آزاد ارتباط داشته باشید. کسی که بتوانید به راحتی و بدون اضطراب با هم دیدار کنید و هر زمانی که می‌خواهید بتوانید باهم صحبت کنید. این شرایط در رابطه با یک خانم متاهل برای شما وجود ندارد. از طرفی یک رابطه با گذشت زمان و عمیق‌تر شدن احتمالا تمایل به ازدواج را در شما ایجاد خواهد کرد، آیا شما می‌توانید به ازدواج با این خانم امیدوار باشید؟ فکر می‌کنید تا چه زمانی بتوانید برای ازدواج با او صبر کنید؟

3. احتمال خیانت به شما همیشه وجود خواهد داشت
هنگامی که زنی به شوهرش خیانت می‌کند، احتمالا این تصور برای شما هم پیش خواهد آمد که چه تضمینی برای وفاداری او به شما، وجود خواهد داشت؟ از طرفی احتمال این مسئله که او به شما نیز خیانت کند وجود دارد و شما می‌بایست این مسئله را همواره در ذهنتان داشته باشید. ازطرف دیگر حتی اگر این خانم به شما وفادار باشد، وجود افکار وسواسی و شک گرایانه به شما آسیب خواهد زد.

4. احتمال بازگشت به زندگی مشترک همیشه وجود دارد
تا زمانی که شریک احساسی شما، همسر فرد دیگری است احتمال این امر وجود دارد که آن‌ها تصمیم بگیرند اختلافات را کنار گذاشته و زندگیشان را از نو بسازند. در این صورت شما ضربه روحی بدی خواهید خورد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار