بهادری جهرمی گفته است: «در طول هشت سال گذشته شبکه ملی اطلاعات کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت داشته، اما در یک سال اول دولت ۳۰ درصد رشد و در مجموع ۴۰ درصد رشد داشته است.» او درحالی این ادعا را طرح کرده است که در یک ماهه گذشته دو بار وزیر ارتباطات دولت سیزدهم درباره میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات سخن گفته و تاکید کرده است سهم دولت قبل از این پیشرفت بیش از ۳۰ درصد بوده است و در این دولت شبکه ملی اطلاعات بین ۴۵ تا ۵۰ درصد است.
کد خبر: ۱۰۷۶۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱ 12 November 2022

گاف عجیب سخنگوی دولت درباره اینترنت ملی!
تابناک رضوی: علی بهادری جهرمی در مشهد بر اساس نوشته ایرنا چیزی درباره شبکه ملی اطلاعات گفته که در تناقض آشکار با گفته‌های وزیر ارتباطات دولت است. آماری که حتی وزیر ارتباطات دولت هم آن را قبول ندارد!

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت که طرح حضور در دانشگاه‌ها را چند هفته‌ای است آغاز کرده و تنها مقام دولتی در هفته‌های اخیر است که سعی می‌کند مدام گفتگو‌های چالشی و تبیینی داشته باشد، در این مباحث تلاش زیادی می‌کند تا دولت دوازدهم را دلیل اصلی تمام مشکلات امروز معرفی کند. او این بار در مشهد درباره فیلترینگ اینترنت و پلتفرم‌های خارجی سخن گفته است.


بهادری جهرمی گفته است: «در فیلترینگ پیام رسان‌های خارجی به گونه‌ای تدبیر شد که مردم از پیام رسان خارجی به پیام رسان داخلی کوچ کنند، البته این فیلتر مسکّن مقطعی است و سیاست دولت در حوزه فضای مجازی شبکه ملی اطلاعات است، در طول هشت سال گذشته شبکه ملی اطلاعات کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت داشته، اما در یک سال اول دولت ۳۰ درصد رشد و در مجموع ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.»

او درحالی این ادعا را در خبری که ایرنا منتشر کرده، طرح کرده است که در یک ماهه گذشته دو بار وزیر ارتباطات دولت سیزدهم درباره میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات سخن گفته و تاکید کرده است سهم دولت قبل از این پیشرفت بیش از ۳۰ درصد بوده است و در این دولت شبکه ملی اطلاعات بین ۴۵ تا ۵۰ درصد است.

زارع‌پور آخرین بار این جملات را در میالن نمایندگان در کمیسیون فرهنگی و پس از آن در گفتگو با سایت خانه ملت مجلس شورای اسلامی مطرح کرده است. خبری که در همه رسانه‌ها از جمله ایسنا بازنشر شده است. جملاتی که خط بطلانی است بر ادعای علی بهادری جهرمی که مشخص نیست صحبت‌ها و گزارش‌های وزیر ارتباطات دولت را نخوانده است یا در فضای پر التهاب دانشجویی اینگونه آمار را اشتباه کرده است.

باید دید بهادری جهرمی گفته هایش در این باره را تکذیب می‌کند و البته واکنش آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات به این ادعای مطرح شده از سوی سخنگوی دولت چه خواهد بود؟

خبرآنلاین

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار