در حال حاضر لیدی گاگا یکی از مشهورترین ستاره های جهان است اما او این شهرت و قدرت را به سادگی به دست نیاورد. قبل از این که شما او را به عنوان یک ستاره بشناسید، او در حال دست و پا زدن در مشکلاتی چون فیبرومیالژیا، اختلالات روانی، آزار جنسی و غیره بود. اگر دوست دارید با تراژدی های زندگی این ستاره هالیوودی آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
کد خبر: ۱۰۷۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۱ 26 October 2022

تابناک رضوی: در حال حاضر لیدی گاگا یکی از مشهورترین ستاره های جهان است اما او این شهرت و قدرت را به سادگی به دست نیاورد. قبل از این که شما او را به عنوان یک ستاره بشناسید، او در حال دست و پا زدن در مشکلاتی چون فیبرومیالژیا، اختلالات روانی، آزار جنسی و غیره بود. اگر دوست دارید با تراژدی های زندگی این ستاره هالیوودی آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

او آزار جنسی اش را سالیان سال پنهان کرد

لیدی گاگا در سال ۲۰۱۴ اعتراف کرد که در دوران نوجوانی توسط یک آهنگساز مورد آزار جنسی قرار گرفت: «من این موضوع را تا ۷ سال به هیچکس نگفتم. من اصلا نمی دانستم که چگونه باید به این موضوع فکر کنم یا این که چگونه با آن کنار بیایم. من نمی دانستم که مقصر هستم یا نه، من مدام خودم را سرزنش می کردم. این اتفاق کل زندگی مرا تحت تاثیر قرار داد و مرا تبدیل به آدم دیگری کرد» لیدی گاگا حتی یک آهنگ با نام «Til It Happens To You» هم در همین مورد منتشر کرد. او می گوید که هر زمان به این آهنگ گوش می دهد، گریه اش می گیرد.

او دچار اختلالات روانی بود

لیدی گاگا پس از این که مورد آزار جنسی قرار گرفت، دچار اختلالات روانی شد. او در سال 2016 در مصاحبه ای گفت که از اختلال استرسی پس از آسیب روانی رنج می برد: «من کم کم متوجه شدم که رفتارهای غیر طبیعی از خودم نشان می دهم. به عنوان مثال برای چند دقیقه به نقطه ای خیره می شدم و تصاویر آن اتفاق شوم در مقابل چشمانم ظاهر می شد. صدایی در ذهنم می گفت که این خاطره تا ابد با من باقی خواهد ماند. من به تدریج به دردهای مزمن فیزیکی، فیبرومیالژیا، حملات عصبی و رفتارهای مازوکیستی دچار شدم و حتی چندین بار به فکر خودکشی نیز افتادم.» لیدی گاگا در مراسم گرمی 2019 از این اختلالات روانی اش صحبت کرد.

او از بیماری فیبرومیالژیا رنج می برد

فیبرومیالژیا یک سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن است که با درد در سطح گسترده، نقاط حساس، خستگی و اختلال خواب مشخص می ‌شود و علت ‌شناسی آن ناشناخته است. ویژگی ‌های اصلی فیبرومیالژی درد منتشر در بافت نرم است که معمولاً با سوزش و خارش همراه است. درد ممکن است در گردن، پشت، سینه، بازوها و پاها حس شود. به ‌علاوه بیماران ممکن است از خشکی صبحگاهی، خستگی، اختلالات خواب یا سردرد شاکی باشند. لیدی گاگا می گوید: «من از مردمی که این بیماری را درک نمی کنم، واقعا عصبانی می شوم. بیماری فیبرومیالژیا شوخی نیست. این بیماری موجب عصبی شدن و افسردگی می شود. این که شب موقع خواب نمی دانی که فردا با چه حالتی از خواب بیدار خواهی شد، غیر قابل تحمل است.» خوشبختانه لیدی گاگا این روزها به کمک پزشکان خود توانسته تا حدودی با این بیمار دست و پنجه نرم کند.

موفقیت او به قیمت شکست عشقی اش تمام شد

اگر چه لیدی گاگا برای فیلم «Five Foot Two» موفقیت های زیادی را به دست آورد، اما در ازای آن بهای زیادی پرداخت. فیلم «پنج فوت دو» یک فیلم مستند درباره لیدی گاگاست که در سال 2017 منتشر شد. او 10 میلیون نسخه از این فیلم را به فروش رساند اما به ازای آن، نامزدش تیلور کینی را از دست داد. دلیل اصلی بر هم خوردن نامزدی آنها مشغله زیاد لیدی گاگا بود.

لیدی گاگا نه تنها تیلور، بلکه مردهای دیگر زندگی اش را هم به دلیل مشغله های کاری اش از دست داد. لوس کارل در این باره می گوید: «من مردی نبودم که بنشینم روی صندلی و رفت و آمدهای طرف مقابلم را تماشا کنم. ارتباط با فردی که هر لحظه در یک کشور است، کار ساده ای نیست. او قدرت و ثروت را می پسندید، در حالی که برای من عشق مهمتر از هر دویشان بود.» البته زیاد برای شکست عشقی های لیدی گاگا نگران نباشید زیرا او به تازگی با کریستیان کارینو نامزد کرده است.

او اعتیاد شدید داشت

در نتیجه اختلالات روانی که لیدی گاگا از آن رنج می برد، او به سمت مواد مخدر کشیده شد. او در مصاحبه ای با یاهو اعتراف کرد: «من بدن درد زیادی داشتم، افسرده شده بودم و نمی دانستم که دقیقا علت آن چیست، از این رو به مصرف مواد مخدر روی آوردم. من در روز ۱۵ تا ۲۰ نخ ماری جوآنا می کشیدم به طوری که انگار در سیاره دیگری زندگی می کردم. به غیر از ماری جوآنا من به کوکائین هم معتاد شده بودم. من تنهایی در خانه ام می نشستم، مواد می زدم و آهنگ می نوشتم. حال که به عقب نگاه می کنم، از آهنگ هایی که در آن زمان نوشته ام، نفرت دارم.»

او احساس تنهایی می کرد

علارغم این که لیدی گاگا در سراسر جهان هواداران زیادی دارد، اما او به شدت احساس تنهایی می کرد. پس از انتشار فیلم «Five Foot Two»، او حتی متنی در مورد افسردگی ناشی از حس تنهایی اش نوشت. «این احساس برای من عجیب بود چون که من باید با دیگران ارتباط برقرار می کردم و برای آنها به روی سن می رفتم اما در اوج مشغله کاری، احساس می کردم که هیچکس را ندارم. زندگی من به گونه ای بود که روزها با هزاران نفر در ارتباط بودم و شب ها در تنهایی خود غرق می شدم.»

او دچار پرخوری عصبی بود

لیدی گاگا از سن ۱۵ سالگی به پرخوری عصبی مبتلا بود. به گفته او: «من در دوران دبیرستان دوست داشتم که یک بالرین لاغر باشم اما پدرم هر شب با مقدار زیادی گوشت به خانه می آمد.» این پرخوری نه تنها برای اندام او، بلکه برای تارهای صوتی اش هم مضر بود. بعضی اوقات که اسید معده به مری و گلو او باز ‌می گشت، موجب احساس بر آمدگی در گلوی او می شد. از این رو، لیدی گاگا تصمیم گرفت که این موضوع را با عکسی از اندامش در شبکه های اجتماعی منتشر کند و در مورد آن با هوادارانش حرف بزند. خوشبختانه هوادارانش با او همدردی کردند به طوری که لیدی گاگا در جواب آنها نوشت: «هیچ چیزی تا به حال درد مرا درمان نکرد جز همدردی شما هوادارانم.»

اجرای لیدی گگاگا در «ستاره ‌ای متولد شده ‌است» واقعیت داشت

اجرای با احساس لیدی گاگا در «ستاره ‌ای متولد شده ‌است» تا حدودی واقعیت داشت. او در آن زمان در یکی از بدترین دوران زندگی خود به سر می برد. یکی از دوستان صمیمی او با نام سونجا دورهام پس از سالها مبارزه با سرطان در مه 2017، یعنی زمانی که لیدی گاگا در حال فیلمبرداری این فیلم بود، در گذشت. او خودش اعتراف کرده که بازی در این فیلم به دلیل غمی که او برای از دست دادن دوست اش در دل داشت، بسیار سخت بود. «یک روز دوستم با من تماس گرفت و به من گفت که حالش خوب نیست. من تنها صدای ناله های او را می شنیدم. من در آن لحظه سر فیلمبرداری بودم اما بدون این که به کسی بگویم آنجا را ترک کردم اما متاسفانه 10 دقیقه پس از مرگ دوستم بالا سرش رسیدم. پس از آن زمان من حتی سر فیلمبرداری هم نتوانستم غم او را فراموش کنم.»

بیماری لوپوس در خانواده آنها ارثی ست

لیدی گاگا در سال 2010 گفت که سابقه بیماری لوپوس در خانواده آنها وجود دارد. لوپوس یک بیماری مزمن خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن بیش فعال شده و به بافت های سالم و نرمال حمله می کند که نتیجه آن علائمی نظیر تورم، التهاب، آسیب به مفاصل، پوست، کلیه ها، خون، قلب و شش ها است. علرغم این که لیدیی گاگا تاکنون نشانه ای از این بیماری را مشاهده نکرده اما گفته که این بیماری ارثی ست و ممکن است که در آینده ای نزدیک به او نیز سرایت کند.

منبع: nickiswift

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار