رئیس جمعیت هلال احمر از ماموریت های مهم این جمعیت در دهه پایانی ماه صفر خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۶۶۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵ 16 September 2023

به گزارش تابناک رضوی، دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در سفر یک روزه خود به مشهد مقدس با اشاره به اینکه این جمعیت سه ماموریت اساسی دارد، افزود: امدادرسانی به زائران پیاده در طرح همسفران خورشید، پشتیبانی و اسکان اضطراری دومین ماموریت جمعیت هلال احمر است که پیش بینی کردیم تا در شرایط اضطرار برای اسکان در موکب ها کمک رسانی کنیم و سومین محور ماموریتی، طرح قدم به قدم در مسیر بهشت است.

وی درخصوص طرح ملی همسفران خورشید خاطر نشان کرد: این طرح هشتمین سالی است که در طول ۶ مسیر اصلی حرکت زائران پیاده امام رضا(ع) در ۱۱۰ پایگاه برگزار می شود که با توجه به میزان تقاضا و تغییر شرایط تا ۱۵۴ پست نیز قابل افزایش می باشند.

دکتر کولیوند اضافه کرد: پایگاه های امدادو نجات ثابت ۳۲ پایگاه، پست های موقت و امدادی چاد و کانکس ۴۳ پست، تیم سیار امدادو نجات خودروی امدادی ۳۲ تیم مرکز، پاسخگویی شعب و ستاد استان ۲۶ مرکز بصورت شبانه روزی فعال هستند.

وی بیان داشت: توان عملیاتی طرح ملی همسفران خورشید در مجموع ۵۷۹ نفر روز، در پست پایگاه تیم های سیار و ستاد شعب شهرستان ها و استان در طول این طرح مشغول به فعالیت می باشند.

دکتر کولیوند با اشاره به حرکت کاروان های زائران پیاده گفت: این طرح از ۱۶ شهریور ماه آغاز وتا تاریخ ۲۶ شهرویور برابر با اول ربیع الاول به مدت ۱۱ روز جهت خدمت رسانی به زائران حرم مطهر رضوی به طول خواهد انجامید.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه از طرح قدم به قدم در مسیر بهشت سخن به میان آورد و بیان داشت: این طرح با همت سازمان جوانان هلال احمر راه اندازی شده است و با مشارکت ۳ هزارو ۵۰۰ جوان هلال احمری از سراسر کشور جهت عملیات ویلچررانی و خدمت رسانی به زائرین حضرت رضا (ع) در حال اجرا است.
خبرنگار: معظمه رنجبر
#باور

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار