همزمان با دهه کرامت و روز تکریم و تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه، همایش استانی بزرگداشت امام زادگان و تقدیر از اصحاب برتر بقاع متبرکه در آستان مقدس امام زاده سیدمحمد(ع) کاشمر برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۶۷۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۰ 15 May 2024

به گزارش تابناک رضوی، همزمان با دهه کرامت و روز تکریم و تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه، همایش استانی بزرگداشت امام زادگان در آستان مقدس امام زاده سیدمحمد(ع) کاشمر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل طباطبایی در این همایش با تاکید بر تکریم امام زادگان، گفت: امام زادگان ادامه مسیر امامت هستند و در منقبت و معنویت می تواند در مسیر راه امامت تعریف شود، امامت از اساسی ترین اصول اعتقادی اسلام است.

وی افزود: امامت موجب می شود که رهبر جامعه احکام و قوانین اسلام را در جامعه پیاده سازی کند و اگر امامت نباشد در جامعه احکام اسلام اجرا نمی شود.

استاد حوزه بیان کرد: هر چیزی که با امامت ارتباط دارد ارزش است و وقتی امام را در جامعه معرفی کردیم هر چه با امام مرتبط و برقرار می کند اثر گذار و مهم است.

وی با بیان اینکه نکته مهم درباره امامت، زیارت است، گفت: ما وقتی به زیارت امام رضا (ع) می رویم یعنی قلب ما به امام تمایل پیدا کرده است، در واقع زیارت تمایل است و موجب پیوند بین امام و ماموم می شود و این پیوند موجب تقویت جامعه اسلامی و کمر کفر و استکبار می شکند.

این استاد حوزه گفت: مسیری که امام زادگان در مسیر زیارت است، امامت است و نکته دوم خدمت است و امامت یک اساسی است که به او، با محوریت او و برای تحقق هدف او خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه امروز خدمت به امام زاده ها جامعه را در مسیر ولایت و هدایت قرار میدهد، گفت: خدمت به امام خدمت به منویات امام است و آنچه امام برای او به امامت رسیده است که مظلومی در جامعه تحت ظلم قرار نگیرد و حمایت از مظلوم خدمت به امام است.

حجت الاسلام طباطبایی بیان کرد: اینکه ایران از جبهه مقاومت غزه حمایت می کند، از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل دفاع از فلسطین را در اهداف اصلی نهضت قرار داده بود.

برای درک فلسفه حکومت اسلامی، فلسفه غدیر را بدانیم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به مقاومت مردم غزه، آن را رشادت بزرگ دانست و گفت: این مقاومت ستودنی است و وعده صادق نیز در همین راستا اتفاق افتاد.

وی با اشاره به واقعه غدیر و چرایی عدم فراموشی این واقعه، اظهار کرد: واقعه عاشورا را اهل سنت نقل کردند و در میان‌ما شیعیان توسعه یافته و برای هر روز تا عاشورا نامگذاری شده و در ادامه مراسم اربعین داریم اما غدیر را در نیم روز مختصر کردیم در حالی که این واقعه که معارف توحیدی در آن نهفته است. باید آن را توسعه داد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدزاده گفت: اگر می خواهیم فلسفه حکومت اسلامی را درک کنیم باید فلسفه غدیر را بدانیم، فرازهایی از غدیر به امام زمان اختصاص دارد و در مورد بیعت و فضائل حضرت علی(ع) و در مورد حج می باشد، حدیث معروف .« مَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِيٌّ مَوْلَاهُ » در خود معانی بسیاری نهفته دارد، و این ولایت تنها به معنی دوستی نیست بلکه به معنی سرپرستی و ولایت امام علی (ع) بر ما می باشد.

وی با مخاطب قرار دادن هیئت امنا و مدیران اجرایی بقاع متبرکه استان گفت: خدمتی انجام دهید که هیچ مسئله ای بر آن وارد نشود و اگر می خواهید چای و یا پذیرایی داشته باشید با رعایت کامل بهداشت و با زیباترین وجه خدمت کنید که این اتفاق را در برخی بقاع شاهد هستیم.

حضور ۷۰۰۰ خادم فعال در بقاع متبرکه استان
در ادامه حجت الاسلام جمال ایزدی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: ۷۰۰۰ خادم در استان در عرصه های مختلف چون هیئت امنای بقاع، خادمان بقاع متبرکه، مدیران اجرایی و ... فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه این همایش علاوه بر بزرگداشت امام زادگان، تقدیر ار خادمان امام زادگان است، تصریح کرد: امام زادگان دفتر نمایندگی از پیامبر و ائمه دارند و امام زاده ها آثار و برکات زیادی در عرصه های مختلف برای جامعه داشته اند و در این مراسم از همه ۷۰۰۰ خادم تقدیر می شوند، اما به نمایندگی از 44 نفر که در عرصه های مختلف به این دستگاه خدمت می کنند تقدیر می شود.

برگزاری همایش بزرگداشت بقاع متبرکه در بقاع کم برخوردار بسیار ارزشمند است

در ادامه حجت الاسلام خلیلی رئیس اوقاف و امور خیریه کاشمر با بیان اینکه کرامات امام زاده سیدمحمد(ع) زبانزد مردم این منطقه است؛ : جایگاه امام زادگان بلند است و برگزاری همایش بزرگداشت بقاع متبرکه در بقاع کم برخوردار بسیار ارزشمند است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار