مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه‌های فرهنگیان خراسان رضوی گفت: مهدویت هسته مرکزی تشکل‌ها و برنامه ملی است و بیشتر از 200 آیه در این خصوص در قرآن آمده است.
کد خبر: ۱۱۳۷۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴ 12 November 2023

به گزارش تابناک رضوی،، حبیب‌الله تقی‌پور در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری گردهمایی علمی، آموزشی و تشکیلاتی کانون‌های مهدویت دانشگاه‌های فرهنگیان اظهار کرد: مهدویت هسته مرکزی تشکل‌ها و برنامه ملی است و بیشتر از 200 آیه در این خصوص در قرآن آمده و باتوجه به اینکه هر گروهی که به مشهدمی‌آیند برکات معنوی دارند، لذا این حرکت فرهنگی یکی از همان تبلور‌ اندیشه یا معانی اعتقادی ارزشی است که در شهر مشهد رخ می‌دهد.

وی افزود: 8 هزار و 300 دانشجو در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در سه گروه ارزشمند گروه معلم، گروه مهمانان امام رضا(ع) و گروه پدر و مادران موفق آینده مشغول تحصیل هستند.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: وزارتخانه‌هایی که با ما در این گردهمایی ملی همکاری دارند، وزارتخانه آموزش وپرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند و افرادی که در کانون‌های مهدویت سراسر کشور منتخب شدند در دوگروه، 400 دختر و 300 پسر در سه تشکل کانون‌های قرآنی، تشکل‌های اسلامی و کانون‌های مهدویت شرکت می‌کنند.

مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی تأکید کرد: یک سالی است که در حال برنامه‌ریزی هستیم و درخصوص برگزاری برنامه‌ها اقداماتی انجام شده، که در این راستا طی چهار روز در مشهد برگزار خواهد شد؛ وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش، رحیم پورازغدی، حجت‌الاسلام پناهیان سخنرانان این گردهمایی خواهند بود. افتتاحیه گردهمایی 22 آبان‌ماه در تالار قدس حرم مطهر و مراسم اختتامیه نیز26 آبان در سالن ابن هیثم پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمدحسین میرزایی، مسئول نهاد نمایندگی معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی نیز عنوان کرد: بر اساس نظر مفسران در قرآن 200 آیه به موضوع مهدویت می‌پردازد. همچنین بیش از 6 هزار روایت از ائمه(ع) در خصوص مهدویت ذکر شده است. مهدویت به مهمترین آموزه‌های اسلام به عنوان عام و تشیع به عنوان خاص پرداخته است.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان خراسان میزبان دبیران کانون‌های مهدویت دانشگاه‌ها از سراسر کشور است که به مدت 4 روز در کنار حرم مطهر رضوی گردهم می‌آیند. همزمان با این برنامه گردهمایی دبیران تشکیل‌های اسلامی دانشگاه و فعالان قرآنی کشور، نیز برگزار می‌شود.

غلامرضا باوجدان، دبیر اجرائی این گردهمایی نیز بیان کرد: این گردهمایی، دومین گردهمایی کانون‌های محدویت سراسر کشور است که در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار خواهد شد؛گردهمایی اول سال گذشته به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شده است. این دوره 22 آبان از ساعت 18 تا 20 عصر در تالار قدس با حضور آیت‌الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش آغاز به کار خواهد کرد.  

دبیر اجرایی دومین گردهمایی کانون‌های محدویت سراسر کشور عنوان کرد: از صبح روز 23 آبان دوره‌های آموزشی، با حضور شخصیت‌های برجسته کشور در مجتمع فرهنگی، تربیتی ثامن‌الائمه برگزار می‌شود و اختتامیه این گردهمایی نیز صبح 26 آبان‌ماه در تالار ابن‌ هیثم دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار می‌شود. این گردهمایی به صورت ملی اختصاص به دبیران کانون‌های مهدویت دانشگاه‌های کشور دارد، اما همزمان دو دوره درون دانشگاهی فرهنگیان ویژه کانون‌های اسلامی و فعالان قرآنی نیز برگزار خواهد شد که در مجموع 700 دانشجو از سراسر کشور منتخب کانون‌های مهدویت،کانون‌های قرآنی و تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار