شهردار مشهد گفت:دیدگاه این دوره شورای شهر عملیاتی واقع‌گرایانه و در راه خدمت به مردم است.
کد خبر: ۱۱۳۶۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷ 05 November 2023

به گزارش تابناک رضوی، محمدرضا قلندر شریف در مراسم آغاز عملیات اجرایی بوستان ۷۳ هکتاری کرامت در شهرک شهید رجایی و بهره‌برداری از ۸۸ پروژه عمرانی، ورزشی و زودبازده منطقه ۶ اظهار کرد: جنایات رژیم منحوس صهیونیستی را در غزه و فلسطین محکوم می‌کنیم و یاد و خاطره شهدای مقاومت و زنان و کودکان معصومی که به شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم. وعده خدا محقق خواهد شد و نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است.

وی با بیان اینکه توسعه شهر باید توسعه پایدار و همه جانبه در تمامی حوزه‌ها باشد، عنوان کرد: در دهه‌های اخیر غفلت‌هایی در تمام شهرها به ویژه مشهد صورت گرفته، شاید دیدگاه اقتصادی حاکم بوده و شهر مشهد نامتوازن به سمت غرب توسعه پیدا کرده که این توسعه موجب ایجاد چند مشکل شده است. یک مورد اینکه مرکز ایجاد و توسعه شهر مشهد حرم بوده و هرچه دارد از وجود مضجع شریف امام رضا(ع) است.

قلندر شریف افزود: این توسعه نامتوازن باعث شده حرم از مرکزیت شهر خارج شود و با کمترین فاصله به محدوده‌های کم‌برخوردار شهر برسد. از سمت غرب ۲۰ کیلومتر و از این طرف چهار تا پنج کیلومتر با مرز و محدوده شهر فاصله داریم. دیدگاه‌هایی که در حال حاضر در سطح ملی، استانی، شهری و شورای شهر حاکم بوده، توسعه متوازن عدالت‌محور و همه‌جانبه شهر در همه محدوده‌ها مخصوصا حاشیه شهر و نقاط کم‌برخوردار است. سیاست‌ها باید واقعی، منطقی و براساس نیازهای شهر و فارغ از اقدامات شعارگونه باشد.

شهردار مشهد ادامه داد: این دوره ثابت کرده که به صورت عملیاتی به ارتقا زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه شهر در حاشیه مخصوصا شرق مشهد توجه دارد. یکی از نیازهای شهر جهت توسعه ایجاد محورهای توسعه در حوزه‌های مختلف زیرساختی از جمله فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی به سمت شرق و شمال شرق است. همه دستگاه‌ها پای کار آمدند. از تولیت آستان قدس رضوی و همکاران ایشان که در راه کمک به توسعه حاشیه شهر کمک کردند و زمین‌های مناسب در اختیار شهرداری قرار دادند، تشکر می‌کنیم.

وی در خصوص پارک ۷۳ هکتاری کرامت گفت: این پارک بسیار مدرن و به روز با همه امکانات مورد نیاز با هشت باغ افتتاح خواهد شد. پارک کرامت به روزتر، با امکانات بهتر و وسعت بیشتری از پارک ملت احداث خواهد شد. این پارک محور توسعه در این محدوده شهر است. یکی از اولویت‌های اول ما این است رینگ دور پارک را اجرا کنیم که امروز آغاز شده است. هرچند برنامه زمان‌بندی فاز اول ۶ ماهه است که برای آن در سال 1402 حدو.د 100 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است و اما امیدواریم امسال به بهره‌برداری برسد. دو مجموعه دیگر باغ بانوان و ورزشی جزو اولویت‌های بعدی ما است که درخواست کردیم اعتبارات مختصری بگذارند تا امسال پیمانکار این دو مجموعه را انتخاب کنیم.

قلندر شریف با اشاره به اینکه مجتمع مسکونی بیش از چهار هزار واحدی جزو کلان‌پروژه‌ها است، تصریح کرد: به زودی در همین محل کلنگ‌زنی خواهد شد و عملیات اجرایی آن به عنوان یک کلان‌پروژه شهری اقدام خواهد شد. این پروژه چهار هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شهردار مشهد بیان کرد: طی دو سال گذشته در این دوره شورا جهش بسیار خوبی در اعتبارات حاشیه شهر در حوزه عمرانی محقق شد. بیش از ۵۲ درصد اعتبارات عمرانی امسال در حاشیه شهر هزینه می‌شود. در منطقه ۶ که سال‌های گذشته در سال ۱۴۰۰ حداکثر ۷۷ میلیارد اعتبار عمرانی داشت، امسال به ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده و در دو سال گذشته و امسال هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه این دوره شورای شهر عملیاتی واقع‌گرایانه و در راه خدمت به مردم است. کلان‌پروژه‌های ویژه در راه خدمت به مردم کلنگ‌زنی شده، می‌شود و خواهد شد. امیدواریم با همت همه همکاران در معاونت خدمات شهری، محیط زیست، شهرداری منطقه و سازمان پارک‌ها این پارک به سرنوشت پارک بهار دچار نشود که دو دهه است باقی مانده، هرچند این پارک را نیز داریم سروسامان می‌دهیم. پروژه‌های نیمه‌کاره تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار