رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: «آمار خودکشی در سال 1401 محرمانه است، اما می‌توانم بگویم که تعداد فوتی‌ها بیشتر شد. به طور کلی روند فوتی‌های ناشی از اقدام به خودکشی در کشور افزایشی است.»
کد خبر: ۱۱۳۵۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱ 30 October 2023

به گزارش تابناک رضوی، حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت:«آمار خودکشی در سال ۱۴۰۱محرمانه است، اما می‌توانم بگویم که تعداد فوتی‌ها بیشتر شد. به طور کلی روند فوتی‌های ناشی از اقدام به خودکشی در کشور افزایشی است. در حوزه خودکشی، روندی که در ایران طی می‌کنیم، نگران‌کننده است. بر اساس آمارهای رسمی، سال ۹۶ در ایران حدود ۴۶۲۵ فوتی ناشی از اقدام به خودکشی ثبت رسمی شد. در سال 1۱۴۰۰ اما تعداد این فوتی‌ها به ۶۲۴۴ نفر رسید. آمار خودکشی در سال ۱۴۰۱ محرمانه است، اما می‌توانم بگویم که تعداد آنها بیشتر شد. به طور کلی روند فوتی‌های ناشی از اقدام به خودکشی در کشور افزایشی است.»

وی افزود:«در سال ۹۶ شاخص خودکشی به ازای صدهزار نفر جمعیت ۵/۵ بود. سال ۱۴۰۰ اما این شاخص به ۷/۴به ازای صد هزار نفر جمعیت رسید. این روند افزایشی ۲ درصدی در بازه پنج ساله، بسیار زیاد و نگران‌کننده است. این در حالی است که قبلا این شاخص در بازه ده ساله ۰/۲ بود. در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۸ درصد از فوتی‌های ناشی از اقدام به خودکشی را زنان تشکیل می‌‌دادند. با این حساب آمار فوتی‌های ناشی از اقدام به خودکشی در مردان بیشتر است.»

منبع: خبرگزاری تجارت نیوز

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار