مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی خبر داد:
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی از اعزام بیش از 113 هزار زائر اربعین‌حسینی از فرودگاه مشهد به مقصد ایلام، اهواز، کرمانشاه، آبادان، نجف و بغداد در بازه زمانی 27 مردادماه تا 16 شهریورماه امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۵۳۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷ 09 September 2023

به گزارش تابناک ‌رضوی، محمود امانی‌بنی با اشاره به اتمام عملیات اربعین حسینی در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس اظهار داشت: برای تجلی عینی شعار «همه پای کار اربعین هستیم» در فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی، اتفاقات بسیار خوشایندی در جریان عملیات اربعین حسینی سال ۱۴۰۲ رخ داد به‌گونه‌ای که از مدت‌ها قبل به‌منظور پذیرایی در خور شأن زوار حسینی، برنامه‌ریزی لازم را انجام دادیم و تمام مسئولان و عوامل فرودگاهی به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت برای خدمات‌رسانی شایسته به زائران ابا‌عبدالله الحسین (ع) بودند.

مدیرکل‌ فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی افزود: در راستای خدمات‌رسانی شایسته به زوار، موکب ویژه بدرقه زائران در فرودگاه مشهد برپا و از ۷۲ هزار زائر و مستقبل پذیرایی سرد و گرم اعم از چای، آب‌معدنی، دمنوش، قهوه عربی و غیره انجام شد.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای ایجاد حال و هوای اربعینی، در طی فعالیت موکب به اجرای برنامه‌های فرهنگی پرداختیم که از جمله آن‌ها می‌توان به اهدای بیش از ۵۰۰ پک‌ اقلام فرهنگی و مذهبی به کودکان و اجرای‌ گروه سرود، دمام‌زنی، تئاتر خیابانی، تعزیه‌خوانی، پرده‌خوانی و غیره در بیش از ۹۰ اجرا اشاره کرد که مورد استقبال ویژه ‌زائران ایرانی و خارجی اربعین‌حسینی قرار گرفت.

امانی‌بنی در ادامه ضمن اشاره به انجام 866 پرواز از مبداء مشهد به مقصد ایلام، اهواز، کرمانشاه، آبادان، نجف و بغداد از 27 مردادماه تا 16 شهریورماه امسال خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی در مجموع 113 هزار و 540 زائر از فرودگاه مشهد اعزام و پذیرش شدند.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌‌رضوی از 27 مردادماه تا 16 شهریورماه امسال، 51 هزار و 258 زائر با 401 پرواز به شهرهای ایلام، اهواز، کرمانشاه و آبادان و 62 هزار و 282 زائر با 465 پرواز به نجف و بغداد اعزام شده‌اند.

امانی‌بنی ضمن بیان مطلب فوق با بیان اینکه براساس اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه مشهد با انجام بیش از نیمی از پرواز‌ها به مقصد عراق، پیشتاز فرودگاه‌های معین در این عملیات بوده است، خاطرنشان کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس با 866 پرواز، رتبه نخست را در میان فرودگاه‌های معین ایام اربعین‌حسینی به‌دست آورده و پیشتاز در امر اعزام و پذیرش زوار حسینی بوده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌‌رضوی تصریح کرد: همچنین در ایام اربعین‌حسینی امسال نخستین پرواز عتبات عالیات از فرودگاه شهدای سبزوار پس از ۱۱ سال، برقرار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار