مدیرعامل هلال احمر استان خراسان رضوی خبر داد؛
76 عملیات برای امدادرسانی به 1062 حادثه‌دیده 29 حادثه سیل در سطح خراسان رضوی

به گزارش تابناک رضوی به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی امداد و نجات نوروزی هلال احمر خراسان رضوی تاکنون بیش از 185 حادثه در شهرها و روستاهای خراسان رضوی اتفاق افتاده، گفت: این حوادث شامل حوادث جاده‌ای، شهری، مناسبتی، کوهستانی، کارگاهی، ریزش آوار، سیل و آبگرفتگی، برف و کولاک به‌علاوه با مراجعه برای خدمات حضوری بوده است.

وی با بیان اینکه طی 76 عملیات امدادرسانی به 29 حادثه سیل و آبگرفتگی در سطح استان به 1062 نفر امدادرسانی شده، افزود: تعداد حادثه‌دیدگان سیلاب و آبگرفتگی در استان 1822 نفر بوده و 4 مصدوم و یک فوتی هم برجای گذاشته است.

دکتر احمدی ادامه داد: در این عملیات‌ها 142 فرد گرفتار در سیلاب و آبگرفتگی اسکان اضطراری شده‌اند و به تعدادی از آنان اقلامی همچون چادر امدادی، پتو، موکت، فانوس و والور و همچنین بسته‌های مواد غذایی تحویل داده شده است.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی به 6 مورد حادثه برف و کولاک نیز اشاره کرده و گفت: این حوادث 325 حادثه‌دیده در پی داشته که به 324 نفر از آنان توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امدادرسانی شده است و 107 نفر اسکان اضطراری شده‌اند.

وی یادآوری کرد: از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی پرحادثه‌خیزترین شهرهای استان به ترتیب مشهد، سبزوار و همچنین تربت حیدریه و نیشابور بوده‌اند و قوچان، کاشمر، گناباد، بردسکن و سرخس در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.