استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛
استاندار خراسان رضوی ضمن بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت برای تزریق بیش از 140 هزار دوز در روز واکسن در استان وجود دارد، گفت: باید برای تزریق بالای 200 هزار دوز در روز پیش بینی های لازم انجام شود.
کد خبر: ۹۹۶۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱ 26 September 2021

به گزارش تابناک رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امروز بر اساس گزارشی که در جلسه ستاد ملی کرونا ارائه شد، استان نسبت به میانگین کشوری در شرایط بهتری قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی واکسیناسیون را کماکان یکی از اولویت های جدی استان و کشور دانست و خاطرنشان کرد: با تسهیل واردات واکسن به کشور، شرایط بسیار خوبی در موضوع واکسیناسیون حاکم شده است و تاکنون بیش از 50 میلیون نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط گسترش ورود محموله های وارد شده به کشور در روزها و هفته های آینده شاهد افزایش سهمیه واکسن در استان ها خواهیم بود.

معتمدیان اضافه کرد: در همین رابطه بر اساس سیاست گذاری انجام شده در کمیته واکسیناسیون ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان زیرساخت های استان و بویژه شهر مشهد برای تسریع در این موضوع افزایش یافته و خواهند یافت.

استاندار خراسان رضوی افزود: هفته گذشته شاهد افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کشور توسط شهرداری مشهد بودیم و همچنین چندین مرکز نیز در روزهای آتی در نقاط پرجمعیت و کم برخوردار شهر مشهد افتتاح خواهند شد.

وی ضمن تشکر از همه بخش ها و نهادهای غیر دولتی و دولتی از جمله آستان قدس رضوی گفت: این سطح از همکاری و تعامل در استان شایسته تقدیر و ستایش است.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: با ظرفیت کنونی زیرساخت ها در استان توان تزریق بیش از 140 هزار دوز واکسن وجود دارد اما باید برای تزریق بالای 200 هزار دوز پیش بینی های لازم بشود.

استاندار خراسان رضوی گفت: 500 هزار ماسک در حاشیه شهر به عنوان مشوق طرح نهادینه سازی و فرهنگ سازی استفاده از ماسک توزیع خواهد شد و در جهت این طرح کمک های خیرین و بخش خصوصی را متمرکز می کنیم.

وی در خصوص برگزاری مراسمات دهه پایانی سفر در استان بیان کرد: تلاش ما همواره بر این بوده است که با رعایت پروتکل های بهداشتی و ملاحظات ستاد ملی مقابله با کرونا مراسمات مذهبی برگزار شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار