آستان قدس رضوی
با اهدای سفالینه‌ای مربوط به عصر برنز و هزاره سوم پیش از میلاد توسط یک فرهنگ‌دوست کرمانی به موزه رضوی، عمر قدیمی‌ترین شیء تاریخی موجود در این موزه به ۵ هزار سال افزایش یافت.
کد خبر: ۹۵۳۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸ 07 April 2021

تابناک خراسان رضوی:به نقل از آستان نیوز، فاطمه بیگم روح‌الامینی، از هموطنان کرمانی یک خمره سفالی نخودی رنگ را با حدود ۵ هزار سال قدمت به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.


به گفته معاون موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، اقدامات مربوط به شناسنامه‌نویسی، تصویرسازی و مستندسازی این اثر تاریخی که مربوط به عصر برنز و هزاره سوم پیش از میلاد است انجام و به‌زودی در معرض نمایش عموم قرار خواهد گرفت.

مهدی قیصری‌نیک با بیان اینکه این اثر، قدیمی‌ترین شیء تاریخی موجود در موزه رضوی است، تصریح کرد: با اهدای این سفالینه ۵ هزار ساله، عمر قدیمی‌ترین شیء تاریخی این موزه یک هزار سال افزایش یافت.

فاطمه بیگم روح‌الامینی یکی از نویسندگان و دبیران پرتلاش آموزش‌وپرورش در کرمان است. تأسیس موزه آموزش‌وپرورش کرمان (آگیرا) یکی از خدمات این بانو به شمار می‌رود که با گرد آمدن انبوهی از دست‌نوشته‌ها، زندگی‌نامه‌ها، عکس‌ها، کتاب‌ها و اسناد و مدارک تاریخ آموزش و پرورش استان کرمان در آن، این موزه به یکی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری کرمان تبدیل شده است.
منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار