مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد:
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد از افزایش تعداد جانباختگان کادر درمان استان در اثر ابتلا به کرونا خبر داد و گفت: تا کنون 28 نفر از کادر درمان استان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌ایم. 
کد خبر: ۹۲۵۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳ 19 December 2020

به گزارش تابناک رضوی، دکتر مسعود زحمتکش با اعلام این خبر افزود: این عزیزان و خیلی از هموطنان دیگرمان را می توانستیم در کنار خود داشته باشیم اگر پایبند رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌شدیم. اگر از میهمانی ها، دور همی های خانوادگی، خریدهای غیرضروری و ... پرهیز می کردیم.

وی با اشاره به اینکه پرونده شهید محسوب شدن این افراد در دست اقدام است؛ گفت: ما بزرگانی را از دست دادیم که جبران فقدانشان شاید تا سال‌های سال امکانپذیر نباشد. 

وی شب یلدای امسال را متفاوت خواند و گفت: باید بین از دست دادن عزیزانمان و تحمل دوری اشان یکی را انتخاب کنیم. دورهمی‌ها باید مجازی باشد، محدودیت ها باید ادامه یابد و حتی تشدید شود و با توجه به اینکه هنوز درمان قطعی برای کرونا نداریم و زمان دسترسی به واکسن هم معلوم نیست، راهی جز این نداریم.

وی شب یلدا یک شب تاریخی و بسیار مهم برای مردم ایران دانست و گفت: یلدای امسال برای برگزاری دورهمی های خانوداگی نیست و فقط برای اعضای یک خانواده است که می توانند در کنار هم خیلی هم فضای شاد و مفرحی داشته باشند. دورهمی های بزرگتر را هم می توانیم به صورت مجازی با استفاده از شبکه های ارتباطی گسترده ای که همه مردم به آن دسترسی دارند برگزار کنیم. دید و بازدیدهای مجازی باید داشته باشیم و در واقع این سنت زیبا و قدیمی باید امسال با شبکه های مجازی و به صورت  دور از هم برگزار شود.

دکتر زحمتکش افزود: دورهمی های خانوادگی به شدت می تواند دوباره بیمارستانها را شلوغ کند و عده زیادی را به بخش های آی سی یو بکشاند. اگر بی توجهی کنیم خیلی از پدربزرگ و مادربزرگ ها را از دست خواهیم داد، باید به قدیمی ها و بزرگان فامیل احترام بگذاریم. امسال احترام گذاشتن به این عزیزان این است که آنها را از راه دور ببینیم.

وی ادامه داد: سرنوشت همه ما به هم گره خورده است؛ هر کدام که دچار مشکل شویم ، قطعا بقیه را هم درگیر خواهیم کرد؛ پس نمی توانیم بگوییم که زندگی خودم به خودم مربوط است. یلدای امسال مصادف با روز پرستار است

به احترام همه شهدای مدافع سلامت، بهترین هدیه مردم به این عزیزان مراقبت از سلامتی خودشان است.

 

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: وضعیت مشهد ، وضعیتی شکننده است. همچنان آی سی یو های بیمارستانها شلوغ است. البته با اجرای محدودیت ها و تشدید قرنطینه ها تا حدی میزان ورودی بیماران به بیمارستانها کاهش یافته است؛ اما وضعیت شهر به گونه ای است؛ که اگر در شب یلدا مردم همکاری نکنند؛  فاجعه در پیش خواهیم داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار