مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی عنوان کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در نشست خبری از بهره برداری از 7 کتابخانه عمومی در ایام هفته کتاب در خراسان رضوی خبر داد.
کد خبر: ۹۱۶۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰ 14 November 2020

به گزارش تابناک رضوی، نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار همزمان با رونمایی از دوطرح شهروند کتابخوان و صدای کتاب با همکاری اپلیکیشن شهر من سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و محمد عین القضاتی معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این نشست با اشاره به فعالیتهای انجام شده در حوزه ایجاد کتابخانه ها ی عمومی جدید و انجام فعالیتهای فرهنگی در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی حجم این فعالیتها را در مقایسه با سالهای گذشته رابی نظیر عنوان کرد وادامه داد: مردم مشهد از ساختمان نیمه کاره کتابخانه مرکزی مشهد مقدس به عنوان یک بحران یاد می کردند که به لطف خداو یاری و همت مسئولان بویژه استاندار وقت و  شهردار و شورای اسلامی مشهد مقدس این کتابخانه به صورتی مدرن وزیبا به بهره برداری رسید. 

 وی از کتابخانه های عمومی  به عنوان دانشگاه مردمی و فرهنگسراهای اجتماعی یاد کرد وادامه داد: کارکرد کتابخانه ها کاملا با گذشته فرق کرده است و در حال حاضر کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان افسران جبهه دانایی جوابگوی نیازهای متنوع در جامعه هستند.

 وی از موفقیت استان در جشنواره کتابخوانی رضوی در سه سال گذشته یاد کرد وادامه داد: بزرگترین جشنواره کتابخوانی در سالهای بعد از انقلاب با عنوان جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال بیش از یک میلیون نفر در سطح کشور برگزار می شود که در سه سال گذشته همواره استان خراسان رضوی در این جشنوراه رتبه برتر را کسب کرده است.

وی از فعالیتهای کتابخانه های عمومی در استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا به عنوان یک فعالیت جهادی منسجم و مستمر یاد کرد که با ابتکارات و خلاقیت و ایده های بکر و منحصر به فرد ارتباط با اعضای کتابخانه های عمومی و علاقه مندان به کتاب را حفظ کردندو در حال حاضر با قاطعیت می توان گفت که مردم استان خراسان رضوی در ایام شیوع ویروس کرونا کتابخوان تر شده اند.

وی از همراهی و همکاری رسانه های استان در پیگیری و انعکاس اخبار حوزه کتابخانه های عمومی تشکر کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش های مستند اداره کل کتابخانه های عمومی استان همکاری و همراهی رسانه های استان با کتابخانه های عمومی وانعکاس اخبار کتابخانه ای در رسانه های استان نیز در سطح کشور بی نظیر است.

وی از افتتاح هفت کتابخانه عمومی در تربت حیدریه، خلیل آباد، بردسکن، نیشابور،مشهد و چناران در هفته کتاب به عنوان یکی از فعالیتهای اداره کل کتابخانه های عمومی در هفته کتاب یاد کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ادامه از همکاری و همراهی خیران و نیک اندیشان استان در اتمام پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای در استان تقدیر کد وادامه داد: با همکاری مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی استان و شهرداری مشهد ایجاد 8 کتابخانه سیار بریا فعالیت در حاشیه شهر مشهد در حال پیگیری است.

در ادامه این مراسم محمد عین القضات، معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد نیز با اشاره به امضای تفاهم نامه این مجموعه با اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از فعالتیهای فرهنگی انجام شده در سطح کتابخانه های عمومی در مشهد مقدس تقدیر کرد.

وی از طرحهای شهروند کتابخوان و صدای کتاب و همکاری اپلیکیشن شهر من شهردای مشهد با اداره کل کتابخانه های عمومی به عنوان شروعی برای اجرای اقدامات فرهنگی بزرگ و تاثیرگذار در مشهد مقدس یاد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار