با هدف پیشگیری از وقوع جرم و در پاسخ به مطالبات شهروندان صورت گرفت؛
حکم شلاق دو جوان موتور سوار که متهم به سرقت مقرون به آزار هستند پس از طی تشریفات کامل قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرایم خاص و در پاسخ به مطالبات عمومی مبنی بر مقابله قاطعانه دستگاه قضایی با جرایم خشن بصورت علنی در گلبهار به مرحله اجرا درآمد.
کد خبر: ۹۱۵۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳ 08 November 2020

به گزارش تابناک رضوی، حکم شلاق دو سارق خشن صبح امروز بصورت علنی در گلبهار به مرحله اجرا درآمد.

برپایه همین گزارش حکم شلاق دو جوان موتور سوار که متهم به سرقت مقرون به آزار هستند پس از طی تشریفات کامل قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرایم خاص و در پاسخ به مطالبات عمومی مبنی بر مقابله قاطعانه دستگاه قضایی با جرایم خشن بصورت علنی در گلبهار به مرحله اجرا درآمد.

گفتنی است این دو جوان موتور سوار با پوشاندن چهره های خود و با استفاده از تاریکی شب به دو خانم که در حال عبور از یک خیابان خلوت بودند نزدیک شده و اقدام به سرقت کیف یکی از آنها کرده و پس از مواجهه با مقاومت آنها با اعمال خشونت و با عبور موتور سیکلت از روی پای یکی از آنها و با سماجت و بدون توجه به فریادهای ملتمسانه این دو خانم نهایتاً مبادرت به سرقت یک کیف دستی کرده و متواری می شوند. در نهایت با کمک شهروندان محترم یک نفر از متهمین در چند کوچه پایین تر توسط اهالی گرفتار و تحویل پلیس 110 می شود. متهم دیگر از صحنه متواری اما با دستور مقام قضایی و در کمتر از 24 ساعت در مخفیگاه خود دستگیر می شود. پس از تشکیل پرونده و با پیگیرهای ویژه دادستان عمومی و انقلاب گلبهار و صدور کیفرخواست علیه متهمین و صدور رأی در شعبه 102 دادگاه کیفری دو گلبهار علاوه بر صدور حکم حبس؛ هر یک از متهمین به تحمل 74 ضربه شلاق تعزیری در ملأ عام محکوم می شوند. حکم مذکور پس از طی تمامی تشریفات قانونی امروز صبح در ملأ عام به مرحله اجرا درآمد.

در همین زمینه دادستان عمومی و انقلاب گلبهار گفت: با توجه به اعمال خشونت در ارتکاب این گونه جرایم که موجب برهم خوردن آرامش و آسایش شهروندان می شود اقدام دستگاه قضایی نیز قاطع خواهد بود.

خلیل الله برزنونی افزود: اجرای این گونه احکام در ملأ عام با استفاده از ظرفیت های قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرایم مجدد مشابه صورت می پذیرد و بر این اساس به هیچ فرد و گروهی اجازه نخواهیم داد با اقدامات قانون شکنانه نظم شهر و امنیت جانی و روانی شهروندان را به مخاطره بیاندازند. 

دادستان عمومی و انقلاب گلبهار هشدار داد: در راستای حمایت از حقوق شهروندان بویژه زنان و کودکان با هرگونه بی نظمی که موجب سلب آسایش و رفاه عمومی شود قاطعانه و در چهارچوب موازین شرعی و قانونی برخورد خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار