تولیت موقوفات رضوان:
تولیت موقوفات رضوان گفت: اهتمام ویژه‌ای درخصوص کمک به ایتام و مستمندان و  عزاداری سیدالشهدا(ع)و آزادی زندانیان و اشتغال زایی افراد نیازمند و تولید محصولات مانند الکل و ماسک برای حاشیه شهر داریم.
کد خبر: ۸۸۹۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۶ 19 August 2020

به گزارش تابناک رضوی،«علی‌محمد تقی‌زاده» در تشریح برنامه‌های موقوفات رضوان در سال ۹۹ با بیان این مطلب اظهار کرد: مجموعه موقوفات رضوان در سراسر کشور املاک و دارایی‌های بسیاری دارد که وقف خاص شده است.

وی افزود: ما موقوفاتی را از جنوب تا شمال کشور داریم که درآمدهای آن بیشتر صرف آزادی زندانیان، اشتغال زایی و تولید تجهیزات بهداشتی مانند الکل و ماسک برای حاشیه شهر و همچنین عزاداری سیدالشهدا(ع)،‌ چاپ قرآن و کتب مرتبط با اهل بیت(ع) و... می‌شود.

تقی‌زاده با بیان اینکه در شش ماهه آینده اشتغال زایی در بحث تولید الکل و ماسک را برای حاشیه شهر خواهیم داشت افزود: همچنین اهتمام ویژه‌ای به این امر داریم که برنامه ای ویژه برای عزاداری امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی و زیر نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار کنیم.

تولیت موقوفات رضوان در پاسخ به این پرسش که این موقوفات از چه زمانی تاسیس شده و مشغول فعالیت هستند عنوان کرد: موقوفات رضوان سال 86 تاسیس شد و هم‌اکنون 46 پلاک وقفی را در سراسر کشور دارد.

وی با بیان اینکه بزرگترین موقوفه‌ی این مجموعه در مشهد واقع شده است، اظهار کرد: این موقوفه نزدیک به عزاداری سیدالشهدا(ع) است و هر سال مراسم بزرگی از عواید آن برگزار می‌شود که امسال خاص تر از هر سال برنامه خواهیم داشت.

تقی‌زاده با اشاره به برخی موقوفات موجود در شهرستان‌ها اظهار کرد: عواید این موقوفات در همان شهرستانی که در آن واقع شده هزینه می‌شود تا سبب رشد آن منطقه نیز باشد.

تولیت موقوفات رضوان یکی دیگر از برنامه های امسال را تولید ماسک و الکل دانست و گفت: این کار برای مقابله با بیماری منحوس کرونا کمک ویژه ای به افراد بی بضاعت و کم توان در حاشیه شهر خواهد کرد. 

وی خطاب به مردم اظهار کرد: ما از مردم می‌خواهیم که هرچه می‌توانند به موقوفات کمک کنند تا نیات خیر واقفین عملی شود زیرا با این کار جامعه به نتایج خوبی می‌رسد و ما شاهد خیر و برکت در زندگی خواهیم بود.

تولیت موقوفات رضوان با اشاره به برخی فعالیت‌های جانبی این مجموعه خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما توانستیم به نیات کمتر توجه شده نیز بپردازیم و امروز در خصوص عزاداری حضرت زهرا(س) و نشر کتاب با موضوع عترت و اهل بیت(ع) نیز موقوفات خاصی را به این موضوع اختصاص دادیم.

تولیت موقوفات رضوان از فعاليت براي تاسيس بیمارستان علي اصغر در شهرستان طرقبه خبر داد و تاكيد كرد: در آمدهاي اين موقوفه بيشتر از هتل‌هاي وقفي كسب مي‌شود و تقريبا 10 درصد از آن صرف آزادي زندانيان و امور فرهنگي و همچنین اشتغال زایی و کمک به ایتام و مستمندان می شود.

تقی‌زاده با بيان اينكه در بحث توسعه مساجد نيز اين موقوفه فعاليت دارد گفت: در برخي شهرستان‌هاي خراسان رضوي مثل زاوه درتربت جام در اين زمينه كارهايی انجام گرفته است.

تقي‌زاده گفت: ساختماني به نام چهل ستون در مشهد به عنوان وقف توسط اين موقوفه راه اندازي مي شود تا برنامه هاي مناسبتي ويژه شب‌هاي قدر و عزاداری ها و اعیاد شعبانیه و دیگر اعیاد و مراسم های مذهبی و ملی در آن اجرا شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار