نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر حمایت مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات قانونی و بودجه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور تاکید کرد.
کد خبر: ۸۸۸۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸ 16 August 2020

به گزارش تابناک رضوی؛جواد قدوسی کریمی،نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این دیدار با ارئه گزارشی از وضعیت ، جایگاه و برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی کتابخانه های عمومی استان و شهر مشهد  به کارکرد کتابخانه های عمومی به عنوان جایگاهی برای رجوع مردم و رفع نیازهای اطلاعاتی، علمی ، آموزشی و فرهنگی و اجتماعی جامعه اشاره کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در حال حاضر کتابخانه های عمومی به عنوان دانشگاه مردم در نقاط مختلف استان به رائه خدمت مشغول هستند و نقش مهمی در توسعه فرهنگی جامعه ایفا می کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه با تمام همت و تلاشی که در مجموعه کتابخانه های عمومی انجام می شود ولی این مجموعه با مشکلات قانونی و بودجه ای مواجه است و این مشکلات لزوم همراهی و حمایت نمایندگان مجلش شورای اسلامی را در خانه ملت بیش از پیش کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ازراه اندازی کتابخانه های سیار،پیگیری اتمام 28پروژه نیمه تمام، برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و حفظ ارتباط موثر ومستمر با اعضای کتابخانه ها وعلاقه مندان به کتاب خوانی در شرایط خاص امروز جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا از جمله فعالیتهای سال جاری در اداره کل کتابخانه های عمومی استان یاد کرد.

جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد و کلات نیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط و حضور دائمی خود در محیط کتابخانه های عمومی از کودکی تاکنون گفت: از سالهای ابتدایی تحصیل  همواره حضور در کتابخانه یکی از فعالیتهای ثابت من بوده  است و بسیاری از خاطرات خوب گذشته مربوط به کتابخانه و مطالعه کتابهای متنوع است.

وی توجه به کتابخانه های عمومی را توجه به فرهنگ کشور عنوان کرد وادامه داد: مجلس شورای اسلامی توجه به فرهنگ و هنر کششور را وظیفه خود می داند و از هرگونه و طرح و لایحه ای که به تقویت زیرساختهای فرهنگی و انسجام سازمانهای فرهنگی منجر شود حمایت خواهد کرد.

در این جلسه مرتضی کرباسی، دبیر مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی نیز حضور داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار