مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در حالی که اصناف و مشاغل مختلف بیش از 40 هزار نفر نیرو را به دلیل کرونا تعدیل کرده اند اما تاسیسات گردشگری خراسان رضوی با وجود تعطیلی نیرو تعدیل نکرده‌اند.
کد خبر: ۸۴۶۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳ 05 May 2020

به گزارش تابناک رضوی ابوالفضل مکرمی‌فر در شانزدهمین جلسه کمیته زیارتی، گردشگری و اماکن اقامتی ستاد کرونا استان خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: با پایان شیوع کرونا و عادی شدن شرایط موجی از سفرها به مشهد سرازیر خواهد شد و کسب و کار مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری رونق خواهد گرفت.

وی گفت: امیدواریم با رونق دوباره سفرها بخشی از خسارت‌ها جبران شود. 

کارنامه درخشان مدیران مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی در پیشگیری از شیوع کرونا

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تمامی مدیران مراکز اقامتی جامعه حرفه ای هتلداران، جامعه هتل آپارتمان داران ،اقامتگاه های بوم گردی، مهمانپذیران و....در تمام روزها و هفته‌‌هایی که استان با ویروس کرونا درگیر بوده است، براساس مصوبات ستاد مقابله با کروناب استان با تعطیلی اماکن اقامتی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ، کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند.

محمد صادق براتی گفت:از نخستین روزها و دقایقی که بحث شیوع کرونا در مشهدمقدس و استان خراسان رضوی جدی شد تمامی دستگاه‌ها و نهادها بلافاصله پای کار آمدند تا میزان آسیب ناشی از این ویروس را به حداقل برسانند.

وی افزود: مدیران و متصدیان مراکز واماکن اقامتی استان نیز در همین راستا پای کار آمدند و اعلام کردند مسئله سلامت زائر و مسافر برای آنان اولویت بیشتری دارد و در این شرایط از پذیرش مسافران معذور هستند.

وی ادامه داد: با وجود این که هتل ها در این ایام انتظار چنین اتفاقاتی را نداشتند اما تمام برنامه‌ها را براساس تصمیمات گرفته شده در راستای پیشگیری و مبارزه با کرونا اجرا کردند و ضمن پیروی از ابلاغیه های ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، به صورت داوطلبانه حدود ۸هزار تخت نقاهتگاهی را برای اسکان بیماران آماده و در اختیار ستاد گذاشتند و نشان دادند که بدون هیچ چشم داشتی سلامت مردم و جامعه را در اولویت برنامه هایشان قرار داده اند.

براتی تصریح کرد: با توجه به اینکه این مدت شرایط سخت و طاقت‌فرسایی برای مردم و هتلداران بوده و شیوع ویروس کرونا گردشگری استان خراسان‌رضوی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است اما ضروریست فعالان حوزه گردشگری با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری برنامه های مدونی را برای دوران پسا کرونا آماده نمایند تا انشالله با پایان یافتن این بیماری ضمن جبران شرایط گذشته آماده پذیرایی از زائران و مسافران در مشهد و استان باشیم. 

هم چنین یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: دستورالعمل جدیدی از وزارت به استان ابلاغ شده که برخی از مراکز اقامتی با رعایت این دستورالعمل خدمات ارائه کنند.

هم چنین امیر سزاوار از برخی دستگاه ها که به مصوبات ستاد استانی کرونا عمل نمی کنند گلایه کرد و گفت: برخی دستگاه ها حتی به صورتجلسه ای که امضا کرده اند عمل نمی کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار