پنجاه هزاردقیقه برنامه درصداوسیمای خراسان رضوی  برای ضیافت ماه مبارک رمضان تدارک دیده  شده است.
کد خبر: ۸۴۳۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹ 28 April 2020

به گزارش تابناک رضوی به نقل از روابط عمومی صداسیمای خراسان رضوی ،مدیر کل صدا و سیما گفت: این برنامه ها با هدف همراهی هرچه بیشتر با روزه داران و برآوردن نیاز شبکه های مختلف سراسری و مراکز استانها، برای پخش از صدا، سیما، رادیو سراسری زیارت، رادیو دری و فضای مجازی آماده شده است. 

محسن نصر پور افزود : بهره گیری از همجواری با مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام فرصت مناسبی را برای همراهی دلهای مشتاق میلیونها ایرانی در فضای معنوی ماه مبارک رمضان فراهم می آورد. در همین راستا و  باتوجه به شیوع ویروس کرونا و حضور نیافتن زائران و مشتاقان حضرت ثامن الحجج (ع)  در بارگاه ملکوتی آن امام ، مرکز خراسان رضوی امسال برای بهره مندی از فضای معنوی ماه مبارک در مجاورت با امام مهربانیها و اتصال دلهای مشتاق به زیارت امام رئوف در اقصی نقاط کشور ،حداکثر توان خود  را به کار میگیرد.

وی تاکید کرد : امسال مراسم جزء خوانی و ترتیل کلام الله مجید از حرم امام رضا علیه السلام با حضور قاریان صاحب سبک  بصورت زنده ولی بدون حضور زائران و مجاوران از سیمای خراسان رضوی و دیگر شبکه های سراسری و استانی به صورت روزانه پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی افزود: همچنین  با توجه به اهمیت تدبر در قرآن و مفاهیم آن ،امسال برنامه تفسیر قرآن سوره محمد(ص) با حضور حضرت آیت الله علم الهدی ، امام جمعه مشهد مقدس به تهیه کنندگی عبدالرزاق رمضان نژاد از سیمای خراسان رضوی تولید و پخش خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مراسم احیای شب های قدر مخاطب میلیونی از سراسر کشور دارد گفت: برنامه های احیا در حرم رضوی در 3 شب قدر به مدت 240 دقیقه همه مراسم از جمله قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانی، مداحی و مراسم احیاء و قرآن سر گرفتن را بطور کامل پوشش می دهد.

محسن نصر پور  با اشاره به بر نامه های دیگرصدا وسیمای خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان افزود :"سفره های همدلی"عنوان ویژه برنامه جذاب و متنوعی است که در 30 قسمت 120 دقیقه ای و به صورت زنده از سیمای خراسان رضوی پخش می شود. این برنامه با بخشهای متنوعی از جمله  افطاری ساده، مباحث معارفی و اخلاقی ، انعکاس دلنوشته های روزه داران، ارتباط با سایر شهرها، آداب و رسوم مرتبط با روزه داری، ارتباط با حرم مطهر، تفسیر نهج البلاغه و قرآن به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور و اجرای مهدی مقدم روی آنتن می رود.

وی گفت : همچنین برنامه "بهار مهربانی" عنوان ویژه برنامه سحرگاهی سیمای خراسان رضوی است که در 30 قسمت 110 دقیقه ای شامل بخش های متنوعی از جمله   مباحث کارشناسی ، سخن بزرگان ودعای ابوحمزه به تهیه کنندگی محمد رضا امیری میهمان خانه های علاقه مندان خواهد بود.

نصر پور افزود :"نسیم سحری"  نیز عنوان برنامه سحرگاهی رادیو مشهد است که به طور زنده و هر سحر به مدت 110 دقیقه با بخشهای متنوع به تهیه کنندگی رضا سلیمانی و نویسندگی مهدی میری مقدم و جمیله توکلی از صدای مرکز خراسان رضوی پخش می شود. 

وی گفت :تلاوت قرآن،  گزارش از حرم مطهر رضوی، آشنایی با آداب و رسوم مردم خراسان رضوی در سحرهای ماه مبارک رمضان، قرائت ادعیه ،ترجمه فرازهایی از دعای ابو حمزه ثمالی، اعلام لحظه اذان صبح به افق مراکز شهرستانهای خراسان رضوی، پخش دعای سحر، اذان و نماز صبح، پخش دعای روزهای ماه مبارک رمضان، دعای عهد از جمله بخشهای متنوع این برنامه معنوی است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی افزود : "صدای ربنا" عنوان ویژه برنامه

 افطار صدای خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان است که بصورت زنده از حرم حضرت رضا علیه السلام به روی آنتن می رود .

نصرپور افزود : این برنامه نیز  دارای بخشهای جذابی همچون نمایش، آداب و رسوم اقوام مختلف در ماه مبارک رمضان، گزارش از استانها، قرائت کلام الله مجید و اذان و همچنین انعکاس برنامه های حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام است. 

 وی گفت:برنامه  "بهشت اجابت" هرشب بمدت 150 دقیقه و با اجرای میثم مسرور بصورت زنده پخش خواهد شد و"نسیم وصل"  نیز عنوان ویژه برنامه ای است که هر شب ضمن شرح دعای افتتاح ،مخاطبان را میهمان این دعا خواهد کرد. این برنامه به تهیه کنندگی محمد گلگونی هرشب بصورت زنده و از حرم حضرت رضا علیه السلام از  ساعت 22 تا 22 و 55 دقیقه و با کارشناسی حجت الاسلام دکتر رضایی پخش میشود.

مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی افزود :"مراسم ویژه شبهای احیا" در رادیویی زیارت نیز  از جمله نقاط عطف ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است که باتوجه به برگزاری مراسم احیاء بدون حضور مردم در حرم ها و بقاء متبرک، اقدام به پخش کامل مراسم این شبها از حرم حضرت رضا علیه السلام می کند. این برنامه ها از ساعت 21 الی 1 بامداد به صورت زنده پخش خواهد شد. هم چنین "نسیم بهشت" عنوان برنامه ویژه سحرگاهی شبکه زیارت است که  بصورت زنده اجرا خواهد شد. این برنامه با توجه به زمان متغیر اذان صبح در ماه مبارک رمضان، از 45 دقیقه پیش از اذان آغازوبه ارائه سبک زندگی اسلامی  توسط دکترصادقیان می پردازد. 

"صحن خانواده" عنوان ویژه برنامه ظهرگاهی شبکه زیارت به تهیه کنندگی طیبه تناکی می باشد که با بهره گیری از مباحث جذاب  و متنوع، موضوع مبتلا به این ایام را با پوشش 2 پویش #مثل_مسجد و #خانه_ات_آباد را بصورت زنده دنبال می کند. "صحن خانواده" همه روزه از ساعت 11 الی 13 بمدت 130 دقیقه  پخش می شود.مدیرکل صداوسیماگفت 

"بشارت" نام مسابقه جذاب و آموزشی قرآنی است که ضمن آموزش روخوانی و روان خوانی ومفاهیم قرآنی، مسابقه ای جذاب را بصورت تلفنی بین مخاطبان و شنوندگان برنامه برگزار می کند.این برنامه همه روزه از ساعت ۱۷:۱۵ الی ۱۸ بمدت 45 دقیقه  برای کلیه گروههای سنی بویژه نوجوانان و جوانان پخش خواهد شد. وی گفت

"قرائت ترتیل قرآن مجید" همه روزه در 2 بخش بعد از اذان صبح و همچنین ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه بصورت زنده از حرم حضرت رضا علیه السلام پلی است از آستان آن حضرت به درگاه الهی و جلا بخش دلهای مشتاقان ،و

"به وقت لبخند" برنامه  جذاب و متفاوت دیگری است ازرادیوزیارت که پیرامون راههای شاد زیستن مومنانه و لذت درکنارهم بودن به وسعت خانه های ایران اسلامی با بهره گیری از نظرات کارشناسان فرهنگی، پویش #به_وقت_لبخند را ترویج می کند. این برنامه شاد و جذاب هر روز بمدت 10 دقیقه از ساعت 18  پخش خواهد شد.

نصر پور تاکید کرد : همچنین برنامه های "بهارخوان" "به رنگ خدا" ، "درس هایی از قرآن" ، "یک آیه یک نکته" ، "یک آیه یک قصه" ، "آشنایی با سوره ها" ، "آشنایی با جزء ها" ، "مدیریت در قرآن" ، "راه نامه نهج البلاغه" ، "صحیفه سجادیه" و ادعیه های مربوط و مناسب ایام ماه مبارک رمضان همچون "دعای ابوحمزه ثمالی" ، "مناجات حضرت علی علیه السلام" و "دعای هر روز ماه مبارک رمضان" و نمایش های مذهبی از جمله دیگر برنامه هایی است که در فواصل مختلف از رادیو سراسری زیارت پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی همچنین  افزود : "سفره کرم" نام  برنامه 40 دقیقه ای ویژه افطارهای ماه مبارک رمضان،  "نجواهای رمضانی" به مدت 10 دقیقه، ترتیل قرآن کریم ، ویژه برنامه رمضانی در وادی نور، برنامه ضربان ( با موضوع مراقبت های بهداشتی و سلامت ) از جمله ا ویژه برنامه های رادیو دری برون مرزی صدا و سیمای خراسان رضوی در ماه ضیافت الله است.

معاونت فضای مجازی خراسان رضوی نیز در استقبال از ماه مبارک رمضان، 100 عکس نوشته، 20 پوستر، 10 اینفوگرافی، 4 نماهنگ، پویش رمضان، 20 کلیپ و ویدیو، بازتولید 100 ویدیو کوتاه به همراه 16 موشن گرافیک، 20 پادکست به همراه نشر حداقل 1500 مطلب شامل خبر، متن، ادعیه، مناجات، و سایر مطالب مرتبط با ماه مبارک رمضان در کانال ها و سایت ها بار گذاری خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین