مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: بیش از 41 میلیارد ریال اعتبارات از سوی بهزیستی برای جبران هزینه های اقلام بهداشتی و حفاظتی به مراکز مختلف تجمعی شامل مراکز توانبخشی، مراکز پیشگیری و خانه و فرزندان پرداخت شده است.
کد خبر: ۸۳۵۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰ 30 March 2020

به گزارش تابناک رضوی،دکترحمید رضا پوریوسف، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در یازدهمین جلسه کمیته پیشگیری و مقابله با کرونای  در مراکز تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت:  از تلاش همکاران مجاهدی که درایام نوروز تلاش کردند تا آرامش فکری و جانی در مراکز بهزیستی  با توجه به انتظاری که از این بحران در ذهنمان بود رعایت شود و  حداقل آمار را داشته باشیم تشکر و قدردانی می کنم 

 

 رییس کمیته پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بهزیستی استان افزود: تاکنون 11 جلسه استانی  و 70 کمیته شهرستانی به منظور پیشگیری از ویروس کرونا در بهزیستی خراسان رضوی برگزار شده که در واقع 81 کمیته استانی و شهرستانی تشکیل شده و تمامی دستور العمل ها و پروتکل های سازمان بهزیستی کشور، علوم پزشکی و وزارت بهداشت اجرا شده است.

 

پوریوسف با بیان این مطلب که تمامی موارد مشکوک در سامانه کرونای کشور ثبت شده است تصریح کرد: تا امروز 3 هزار و 100 اقدام در سامانه بهزیستی کشور ثبت شده و سعی کرده ایم هماهنگی و آموزش را به صورت مجازی و آنلاین با همکاران بهزیستی پیگیری کنیم.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: پیگیری های زیادی داشتیم تا مراکز دولتی و غیر دولتی تجمعی در خصوص اقلام بهداشتی و ضدعفونی از قبیل ماسک، مایع شست وشوی دست و سطوح و دستکش کمبودی نداشته باشند.

پور یوسف اظهارداشت: بیش از 41 میلیارد ریال اعتبارات از سوی بهزیستی برای جبران هزینه های اقلام بهداشتی و حفاظتی به مراکز مختلف تجمعی شامل مراکز توانبخشی، مراکز پیشگیری و خانه و فرزندان پرداخت شده که رقم قابل ملاحظه ای است و بیشترین رقم به مرکز توانبخشی پرداخت شده است.

 

وی اظهارداشت: کمک هایی شامل ماسک و لوازم بهداشتی از طریق سازمان ملل به ارزش 180 میلیون تومان در بین مراکز سالمندان استان توزیع شده است .

 

مدیر کل بهزیستی استان گفت:از اواسط اسفندماه شیفت های 1480 مشاوره تلفنی را تا ساعت 24 فعال کردیم تا کمکی به سلامت روان جامعه داشته باشیم و رسیدگی به وضعیت روحی و روانی افراد نیازمند به مشاوره تخصصی و خوشبختانه توانسته به کاهش اضطراب ونگرانی جامعه بپردازد.

 

پوریوسف خاطرنشان کرد: طرح آموزش و توزیع بسته های حفاظتی و بهداشتی را در بین کودکان کار و خیابانی در چهارراه ها، معابر اصلی و مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار مشهد را اجرا کردیم که 26 تیم داوطلب تا امروز 5 هزار بسته را توزیع کردند وآموزش های خود مراقبتی و بهداشت فردی را نیز به کودکان آموزش داده اند.همچنین بسته های مواد غذایی و حمایتی بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.

 

پوریوسف با اشاره به فعالیت کارگاه های تولیدی، گروه های همیار بهزیستی خراسان رضوی در ایام نوروز و بحران کرونا بیان کرد: تعداد زیادی از کارگاه ها وگروه های همیار و NGO های تحت پوشش بهزیستی در این ایام به تولید ماسک مشغول بودند که بالغ بر 40 هزار ماسک در روز تولید کرده اند.

وی در خصوص آموزش و توزیع بسته های بهداشتی  توسط تیم های سیار کاهش آسیب و مراکز در حاشیه شهر که بین معتادین متجاهر توزیع شده است افزود: 10 تیم در مشهد و یک تیم در نیشابور به پاتوق های معتادین سرکشی می کنند و تاکنون 1800 بسته بهداشتی بین این افراد توزیع شده و 15 پایگاه سلامت اجتماعی و سلامت روان در قالب 37 تیم در استان در محلات کار اموزش و توزیع بسته های بهداشتی و حفاظتی ویروس کرونا را انجام می دهند و در حال حاضر هزاران عدد ماسک و دستکش و مواد شست و شوی دست و سطوح توزیع شده است.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با 300 مرکز تجمعی و 12 هزار فرد مقیم در مراکز به خاطر وجود معلولیت ها و آسیب های اجتماعی  که دارند وضعیت خاصی را دارند و اکثر این افراد آسیب پذیر می باشند و  از طرفی تجمع این افراد در مراکز خود باعث تسهیل بیماری کرونا شده به همین جهت توجه زیادی به مراکز شده و از اینجا از اقدامات و تلاش های جهادگونه همکارانمان در مراکز دولتی و غیر دولتی، شیرخوارگاه ، مراکز اورژانس اجتماعی، مراکز کاهش آسیب ها، مراکز توانبخشی، درمان اعتیاد و خانه فرزندان قدردانی می کنم 

 

پوریوسف خاطرنشان کرد: تشکیل ستاد مردمی پشتیبانی و مقابله با ویروس کرونا در استان 

با حضور بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، بهزیستی خراسان رضوی تحت عنوان کمیته مراکز تجمعی تشکیل شده و لیستی از نیازمندی مراکزغیر دولتی جمع آوری شده تا مراکز دسترسی بیشتری به تهیه اقلام بهداشتی داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار