به نام « سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» نامگذاری شد؛
با رای اعضای شورای شهر مشهد، ایستگاه آتش‌نشانی شاهنامه، فرهنگسرای پایداری و همچنین حدفاصل بزرگراه میدان جمهوری اسلامی تا پلیس‌راه طرق به نام «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» نامگذاری شد.
کد خبر: ۸۱۳۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵ 12 January 2020

به گزارش تابناک رضوی، جلسه رسمی فوق‌العاده شورای شهر مشهد شب گذشته و با دستورکار بررسی «بررسی نامگذاری یکی از معابر شهری مشهدمقدس به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» برگزار شد.

 

گفتنی است گزینه های پیشنهادی شهرداری محترم برای نامگذاری به نام «سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» در این جلسه به بحث و بررسی گذاشته شد و شهرداری مشهد و کمیته نامگذاری براساس تاکیدات اعضای شورا، شاخص‌ها و متغیرهای ویژه‌ای را در این خصوص مدنظر داشتند؛ از جمله اینکه معبر، شریانی اصلی باشد و در کنار تردد عموم مردم، اثرگذاری لازم هم داشته باشد.

 

در ادامه با توجه به موارد یاد شده، مجموعه‌ای از نامگذاری‌ها به نام «سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی» به تصویب اعضای شورای شهر مشهد رسید.

 

بر همین اساس، پایگاه آتش‌نشانی شاهنامه، فرهنگسرای پایداری و همچنین حدفاصل میدان جمهوری اسلامی تا پلیس‌راه طرق به نام «سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی» نامگذاری شد؛ پل چندسطحی جمهوری اسلامی نیز به نام این سردار رشید مزین می‌شود.

 

با توجه به جداره‌ها و فضاهای واقع در مسیر این بزرگراه، که یکی از ورودی های اصلی شهر مشهد محسوب می‌شود، شهرداری و حوزه فرهنگی و هنری مکلف شد فضاآرایی‌های لازم اعم از نقاشی دیواری، نقوش برجسته و ... را انجام دهد.

 

شایان ذکر است، تندیس «سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» نیز که فراخوان آن منتشر شده، در همین محور و جایگاه مناسبی به زودی نصب خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار