فرمانده سپاه امام رضا (ع):
سردار نظری با تاکید بر این مطلب که پایه قدرت در نظام مقدس اسلامی مردم هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه بدنه مردم تحت تاثیر عملیات روانی استکبار بوده و به همین علت معترض هستند.
کد خبر: ۸۰۵۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲ 14 December 2019

به گزارش تابناک رضوی، سردار یعقوبعلی نظری صبح امروز در چهارمین مجمع تخصصی بهداشت و درمان سپاه که در هتل گلشن رضوی برگزار شد، اظهار کرد: از نگاه کلان در سپاه امام رضا(ع) به موضوع بهداشت و درمان سه محور اساسی را در دستور کار خود داریم.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) آمادگی رزم در حوزه بهداشت و درمان را مولفه اساسی و محور اول برشمرد و بیان کرد: این مولفه را به صورت مستمر در نظر داریم و در رزمایش‌ها نیز عملکرد خود را باید مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۰ ناحیه بسیج و لشکر قدیمی پنج نصر را در خراسان رضوی داریم، خاطرنشان کرد: موضوع بهداشت و درمان باید به صورت مستمر و موثر اجرا شود و تمامی پاسداران عزیز ما باید در بخش‌های مختلف آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

 

سردار نظری خاطرنشان کرد: محور دوم ما خدمت بهداشت و درمان به خانواده است، اگر بخواهیم آمادگی خود را در مأموریت‌های سپاه به خوبی انجام دهیم، باید به این محور مهم توجه کنیم.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه کسب سرمایه اجتماعی محور سوم ما است، ابزار کرد: در این محور وظیفه ما خدمت به عموم جامعه است، قریب به سه سال و ۶ماه است که مأموریت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را در حاشیه مشهد و خراسان رضوی داریم.

 

وی افزود: محورهای ذکر شده نگاه فرماندهی به حوزه بهداشت است، خوشبختانه در این سه محور فعال هستیم.

 

سردار نظری با اشاره به اینکه در قضایای اخیر سوال این بود که چرا مشهد کمتر درگیر اغتشاشات شد، متذکر شد: واقعیت این است که با استفاده از سرمایه اجتماعی توانستیم اغتشاشات را مدیریت کنیم.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: اعتقاد داریم با سرمایه اجتماعی که در طول زمان به دست می‌آید، می‌توانیم در تمامی صحنه‌ها فضاها را مدیریت کنیم.

 

وی‌ اضافه کرد: اگر جامعه‌ای دارای سرمایه اجتماعی نباشد و یا تدبیر و استفاده از آن را بلد نباشند در کوچک‌ترین میدان در مقابل دشمن شکست می‌خورند.

 

سردار نظری با تأکید بر این مطلب که اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی تکیه بر مردم است، متذکر شد: جوهره نظام جمهوری اسلامی معنویت و حضور مردم است.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: تلاش داریم تا سرمایه اجتماعی موجود را افزایش دهیم زیرا بعد از توکل و توسل از خداوند و امام رضا(ع)، سرمایه اجتماعی می‌تواند پاسخگوی مشکلات باشد.

 

وی با اشاره به اینکه بستر بهداشت و درمان زمینه خوبی برای افزایش سرمایه‌های اجتماعی است، بیان کرد: اگر سرمایه‌های اجتماعی را از دست بدهیم، نمی‌توانیم صحنه‌ای را مرتبط با نظام اسلامی مدیریت کنیم.

 

سردار نظری با تاکید بر این مطلب که پایه قدرت در نظام مقدس اسلامی مردم هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه بدنه مردم تحت تاثیر عملیات روانی استکبار بوده و به همین علت معترض هستند.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: اگر در بحث بهداشت و درمان به خوبی مدیریت و ساماندهی انجام شود، در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی بیمه می‌شود و تاثیر عملیات روانی دشمن کاهش پیدا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه در شرایط حساسی هستیم، عنوان کرد: خوشبختانه از لحاظ فکری و ماهیتی قدرت و توان نظام مقدس جمهوری اسلامی بالا است.

 

سردار نظری افزود: اگر خدمت مستمر در حوزه بهداشت و درمان به عموم مردم صورت بگیرد، تولید سرمایه اجتماعی اتفاق می‌افتد و می‌توانیم توطئه‌های دشمنان را از زاویه مردم خنثی کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار