وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجازه نخواهم داد آقازاده‌ای با سرمایه بادآورده پدرش بر صندلی دانشگاه بنشیند.
کد خبر: ۷۹۵۷۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷ 09 November 2019

به گزارش تابناک رضوی، سعید نمکی با بیان این مطلب عنوان کرد: من از استیضاح نمی‌ترسم بلکه از افتضاح می‌ترسم و اجازه نخواهم داد آقازاده‌ای با سرمایه بادآورده پدرش بر صندلی دانشگاه بنشیند.

 

نمکی با بیان اینکه اجازه نخواهم داد که سازمان غذا و دارو به رانت‌خوارها واگذار شود، افزود: بنده به‌عنوان نماینده‌ای از طرف ملت ایران تا جایی که جان داشته باشم برای خدمت به این کشور و دفاع از آرمان شهدا ایستادگی خواهم کرد.

 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سیاست ما اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان سرپایی بر بستری است، تصریح کرد: تحت هیچ فشاری منابع این مملکت را حرام نمی‌کنیم، قطعاً منابع را برای نقاط محرومی که نیازمند زیرساخت‌ها هستند استفاده خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت یکی از راه‌های عبور پزشک خانواده و سیستم ارجاع است که بهورزان محور اصلی این حرکت هستند.

 

نمکی با اشاره به طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت»، ابراز کرد: این طرحی است که مدت‌ها روی آن فکر و تحلیل‌شده، با این هدف که قبل از بهورز سطحی برای مراجعه بیماران تعریف کنیم که در واقع منجر به استقرار ۲۰ میلیون «سفیر سلامت» یا «سلامت یار» درون خانواده‌های ایرانی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه طرح «مدارس بدون پوسیدگی» نیز در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با این طرح بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در کلاس ششم دندان‌هایشان عاری از پوسیدگی ‌شود.

 

نمکی با تأکید بر اینکه سه واکسن «روتا ویروس»، «اچ پی و» و «پونوموکوک» را از سال آینده به واکسیناسیون کشور اضافه می‌کنیم، افزود: واکسن «پونوموکوک» و «روتاویروس» تولید داخل هستند.

 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه واکسن هپاتیت را زمانی که معاون وزیر بهداشت بودم به پروتکل واکسیناسیون کشور اضافه کردم، اظهار کرد: امروز شاهد کاهش آمار هپاتیت و سرطان‌های ناشی از هپاتیت در کشور هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار