رئیس انجمن هنر‌های نمایشی استان خراسان رضوی گفت: ۵ نمایش جدید از هفته آینده روی صحنه تئاتر مشهد مقدس می‌روند.
کد خبر: ۷۸۹۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸ 17 October 2019

آرش خیرآبادی با بیان این مطلب افزود: چند سالی است در ماه‌های محرم و صفر صحنه‌های تئاتر مشهد شاهد اجرای نمایش هستند. امسال هم همانند سال‌های گذشته تماشا خانه‌های شهرمان، میزبان علاقه‌مندان به هنر‌های نمایشی بوده اند.

 

وی افزود: در این دو ماه گذشته هرچند اغلب نمایش‌ها آیینی بودند، توانستند درکنار سایر اجرا‌ها در گونه‌های اجتماعی، بیش از 25 میلیون تومان بفروشند.

 

رئیس انجمن هنر‌های نمایشی استان خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: در این دو ماه حتی چندین مجلس تعزیه هم در مشهد اجرا شد که این هنرنمایی هنرمندان مشهدی با استقبال همشهریانشان روبه رو بود. نمایش‌هایی همچون «بازجویی ها»، «شب حادثه»، «به روی نی»، «درخت سخن گو» و... از نمایش‌هایی هستند که پیش‌تر به روی صحنه رفته اند.

 

خیرآبادی اضافه کرد: با پایان یافتن عزاداری‌های دهه آخر صفر، آثاری که چند ماه مشغول تمرین بوده‌اند، برای اجرا به روی صحنه می‌روند؛ تئاتر‌هایی در گونه‌های مختلف از نویسندگان داخلی و خارجی که کارگردانان مشهدی تئاتر، ساخت آن را برعهده داشته اند.

 

 

وی با اشاره به نمایش‌هایی که روی صحنه خواهند رفت، گفت: نمایش «پشت دیوار کشتارگاه» به کارگردانی رضا صابری، «آرایشگر» به کارگردانی محمد نیازی، «ویولن مرگ» به کارگردانی مهدی شمس، «باغ وحش شیشه ای» به کارگردانی سعید نمایی و «بوفالوی آمریکایی» به کارگردانی امیرحسین رحیمی ازجمله آثار نمایشی هستند که برای اجرا در هفته‌های آینده قطعی شده اند.

 

رئیس انجمن هنر‌های نمایشی استان خراسان رضوی افزود: همچنین نزدیک به 14 تقاضا برای اجرا به انجمن هنر‌های نمایشی استان رسیده است که نیمی از این تعداد، متن و اجرای مشخص دارند و اکنون بازبینی شان انجام می‌شود. هرکدام از نمایش‌های متقاضی که بتوانند شرایط لازم برای اجرا را به دست بیاورند، در سالن‌های اصلی تئاتر شهر، بهار و سایر تماشاخانه‌های مشهد به روی صحنه خواهند رفت.

 

خیرآبادی در پایان گفت: باتوجه به نزدیک بودن زمان برگزاری جشنواره تئاتر استانی، اجرای تئاتر‌های روی صحنه از 27 تا 30 آبان متوقف و اجرا‌ها از سر گرفته خواهد شد.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار