شهردار منطقه ثامن خبر داد:
شهردار منطقه ثامن گفت: حدود 5200 جای پارک شامل پارکینگ های موقت روباز، و پارکینگ های عمومی طبقاتی در اختیار شهروندان و زائران قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۷۸۹۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳ 16 October 2019

سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه های ذی‌ربط برای مدیریت هرچه بهتر این ایام، امری ضروری است، تصریح کرد: جلسات هماهنگی با آستان قدس رضوی و سایر نهادهای خدمات رسان سطح منطقه تشکیل شده و با عنایت به اینکه بافت پیرامون حرم مطهررضوی،گذرگاه این جمع کثیر ارادتمندان حضرت ثامن الائمه(ع) می باشد، شهرداری منطقه ثامن همه ساله تمهیدات ویژه‌ای را برای رضایتمندی هرچه بیشتر زوار آن امام همام درنظرگرفته است.

 

معاونت خدمات و محیط زیست شهری منطقه ثامن در آماده باش کامل

 

شهردار منطقه ثامن از ابلاغ شرایط ویژه به پیمانکاران و افزایش 35 درصدی نیروهای کارگر خدمات شهری برای روزهای پایانی ماه صفر خبر داد و افزود: علاوه بر این ابلاغ، تعداد ماشین‌آلات جمع‌آوری و حمل زباله نیز افزایش می یابد.

 

نعمتی تصریح کرد: روزانه بیش از ۶٠ هزار مترمربع از خیابان های اصلی منتهی به حرم مطهررضوی بصورت مکانیزه و 24 ساعته رفت و روب می‌شوند که برای این امر علاوه بر نیروهای پاکبان، 4 دستگاه ماشین جاروب مکانیزه نیز به‌کار گرفته خواهد شد.

 

وی در تشریح دیگر اقدامات اداره خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه ثامن اظهار کرد: مسیر تشرف زائران و عزاداران ‌در خیابان های اصلی منتهی به حرم مطهررضوی همزمان با روز رحلت نبی اکرم(ص) و همچنین در روز شهادت امام رضا(ع)، با استفاده از ٢۵ دستگاه عطر افشان کارگذاشته شده در پیاده روها به صورت مکانیزه معطر خواهد شد.

 

 

 

نعمتی از برنامه ریزی جهت شستشو، تنظیف و رفع نقص روزانه مخازن زباله 1100 لیتری و سطل‌های زباله سطح منطقه با توجه به بالا رفتن جمعیت زائرین و افزایش تولید زباله و نیز آهک‌پاشی جایگاه این مخازن و سطل‌های ثابت خبرداد و افزود: علاوه بر این اقدامات صدور اخطاریه برای کسبه جهت شستشوی سایبان مغازه‌ها و رعایت موازین بهداشتی در دستورکار معاونت خدمات شهری منطقه قرار گرفته است.

 

 

 

شهردار منطقه ثامن با توجه به سردشدن هوا طی چند روز اخیر و احتمال وقوع بارندگی در روزهای آینده، به آماده سازی مجموعه ورزشی وحدت واقع در بولوار وحدت،جهت تامین اسکان اضطراری زائران در صورت نیاز اشاره کرد و افزود: دو دستگاه کانکس سرویس بهداشتی و حمام موقت در محوطه مجموعه ورزشی وحدت مستقر می شود و سیستم های گرمایشی آن نیز رفع نقص و راه اندازی خواهد شد.

 

وی افزود:علاوه بر این 75 دستگاه سقاخانه و آبسردکن با قابلیت 320 شیر برداشت در سطح منطقه رفع نقص و راه‌اندازی می‌شود و به تانکر آبیاری پیمانکاران فضای سبز به منظور پیش‌بینی حوادث غیرمترقبه احتمالی و تامین آب پشتیبان سرویس‌های بهداشتی نیز حالت آماده باش ابلاغ شده است.

 

نعمتی به افزایش فعالیت های واحد رفع سد معبر در این ایام اشاره کرد و گفت: همزمان با نزدیک‌شدن به ایام شهادت امام رضا(ع)، تعداد نیروهای رفع سد معبر در شیفت های کاری افزایش یافته و شرایط ویژه نیز به آن‌ها ابلاغ شده است؛ فعالیت 24 ساعته این واحد و جلوگیری از چادر خوابی و اتراق با خودروی ون و نیز جمع‌آوری موتور سیکلت ها از سطح پیاده‌روها و دوربرگردان های حرم مطهر با همکاری پلیس راهور از دیگر برنامه های واحد سدمعبر این معاونت برای تسهیل در امر تردد زائران و مجاوران رضوی است.

 

آماده سازی 5200 جای پارک برای خودروها

 

شهردار منطقه ثامن خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در ایام پایانی ماه صفر محدودیت های ترافیکی از سوی پلیس راهور در اطراف حرم مطهررضوی اعمال می شود، لیکن علاوه بر نصب تابلوها و بنرهای اطلاع رسانی از وضعیت انسداد معابر و خیابان های اطراف حرم ، حدود 5200 جای پارک شامل پارکینگ های موقت روباز، و پارکینگ های عمومی طبقاتی در اختیار شهروندان و زائران قرار خواهد گرفت.

 

خادمان افتخاری ساماندهی می شوند

 

شهردار منطقه ثامن مشهد در ادامه به ساماندهی داوطلبان ارائه خدمات افتخاری به زائران و عزاداران در دهه آخر صفر نیز اشاره کرد و گفت:با توجه به اینکه چندسالی است بحث ثبت نام از خادمان افتخاری در سامانه ای که به همین منظور توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد طراحی شده، انجام می شود، امسال نیز با هماهنگی آن مجموعه و به همت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه ثامن، داوطلبین خدمت رسانی در خیابان های منتهی به حرم مطهررضوی در ایستگاه های صلواتی دارای مجوز ساماندهی خواهند شد.

 

وی تصریح کرد: برپایی ایستگاه های واکس صلواتی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، خیاطی و ترمیم البسه، مشاوره و دیگر خدمات با توجه به تخصص داوطلبان خدمت، در کنار ایستگاه های صلواتی دارای مجوز صورت انجام می شود.

 

نعمتی گفت: تا کنون مجوز برپایی حدود 18 ایستگاه صلواتی در معابر و خیابان های سطح 2 منطقه ثامن با هماهنگی نیروی انتظامی،آتش نشانی و دیگر نهاد های مرتبط صادر شده است.

 

وی افزود : یک ایستگاه صلواتی در مجاورت مسجد و حسینیه گدای علی(ع) در بولوار شهدای حج و با مشارکت خیران استان فارس و شهرستان جهرم و ایستگاهی دیگر به همت دانشجویان،شهروندان و بسیجیان استان های تهران،خوزستان و مازندران در حاشیه بولوار شارستان،بر پا خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار