رئیس شورای نظام دامپزشکی خراسان رضوی عنوان کرد؛
رئیس شورای نظام دامپزشکی خراسان رضوی گفت: از سال ۸۹ تاکنون بیش از ۷ هزار پروانه فعالیت دامی در خراسان رضوی صادر شده است.
کد خبر: ۷۸۵۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲ 05 October 2019

به گزارش تابناک رضوی، مجید کوشکی با اعلام این خبر افزود: نظام دامپزشکی از سال ۷۶ با مجوز مجلس تشکیل شد و تا سال ۸۹ کار عضوگیری اعضا و برنامه‌ها و شکایات آنان را برعهده داشت و از سال ۸۹ به بعد با دستور مقام معظم رهبری نظارت‌های بر مراکز دامی و طیوری به نظام دامپزشکی محول گردید.

وی افزود: از سال ۸۹ تاکنون بیش از ۷ هزار پروانه فعالیت دامی در خراسان رضوی صادر شده شامل ۲ هزار موافقت اصولی، ۱۳۳۸ تاسیس دامداری، ۳۲۶۰ پروانه بهره‌برداری و ۸۳ پروانه توسعه بوده و از ابتدای امسال تاکنون ۷۳ پرونده در بحث ماده ۲ صادر شده است.

رئیس شورای نظام دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه اولویت ما از سال گذشته صدور پروانه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بوده است، گفت: اکثر پروانه‌های صادره در یک سال اخیر در بخش‌ها، دهستان‌ها و روستاهای استان بوده و در جهت به‌روزرسانی آموزش‌ها بالغ بر ۷۰ جلسه آموزشی در ۱۲ سرفصل برای ۱۴۰۰ نفر برگزار کرده‌ایم و کسانی که نمره قبولی را دریافت نکنند شامل صدور پروانه و تمدید نمی‌شوند.

کوشکی تصریح کرد: بحث قطع ارتباط مالی کارفرما و مسئول فنی بهداشتی از خواسته‌ها و دغدغه‌های دامپزشکی بوده سازمان دامپزشکی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه قضایی به‌طور جد پیگیر این موضوع است.

وی با بیان اینکه از دانش افراد نخبه و متخصص در حوزه علوم دامی در شورای نظام دامپزشکی خراسان رضوی برخوردار هستیم، تاکید کرد: در حال حاضر تعداد ۲۵۰۰ عضو در استان داریم که از این تعداد ۹۰ نفر در بخش دولتی و ۲۴۱۰ نفر هم در بخش خصوصی فعال هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار