جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اسارت ۷ هزار نفر از نیرو‌های سعودی توسط سلحشوران یمنی گفت: این تعداد نیروی نظامی در خاک عربستان به اسارت درآمده‌اند. یمنی‌ها انسان‌هایی شجاع، باهوش و قانع هستند و نفس امیرالمومنین (ع) به آن‌ها توان مقاومت داده است.
کد خبر: ۷۸۴۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶ 30 September 2019

تابناک رضوی به نقل از میزان: دریادار «علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در همایش استانی پیشکسوتان جهاد و مقاومت استان سمنان، اظهار داشت: راه مردم ایران همچنان ادامه دارد و روز‌به‌روز بر جغرافیای حرکت ملت ایران افزوده می‌شود. نفس رزمندگان مسلمان ایران به هر نقطه‌ای از دنیا که برسد مردم آن دیار نیز همان‌گونه عمل می‌کنند که در مرکزیت انقلاب اسلامی عمل شده است.

 

وی بابیان اینکه دشمنان از همان ابتدا با انقلاب مردم ایران اسلامی مخالف بودند، تأکید کرد: دشمنان وقتی در موضوع انقلاب اسلامی شکست خوردند، هشت سال جنگ تحمیلی را به ملت ایران تحمیل کردند تا ایران اسلامی را از پای درآورند.

 

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما به رهبری امام خمینی (ره) وقتی به پیروزی رسید، آرمان‌های والایی، چون استکبارستیزی داشت و وقتی دشمنان این آرمان‌ها را مغایر با اهداف خود می‌دیدند به مخالفت با آن پرداختند.

 

وی خاطر نشان کرد: درواقع حکومت‌های استکباری و غربی مانند آمریکا از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی کاملاً دریافته بودند که آرمان‌های انقلاب، آینده آن‌ها و اهدافشان را در جهان با چالش مواجه خواهد کرد.

 

فدوی گفت: دشمنی‌های گسترده جهان استکبار با جمهوری اسلامی ایران از بیست و چهارم بهمن سال ۱۳۵۷ شروع و به فاصله کوتاهی پس از وقوع انقلاب اسلامی، جهان استکبار، صدام را جلودار هجمه نظامی علیه ایران قرار داد و طی یک هجوم همه‌جانبه ۱۲ لشکر نظامی به انقلاب حمله‌ور شدند.

 

طبق گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که بیش از ۴ میلیون شیعه به دست دیکتاتور عراق جان باختند، گفت: ۶۰۰ هزار گور دسته‌جمعی در عراق کشف شد که تنها در یکی از آن‌ها ۵۰ هزار مرد و زن و کودک بی‌گناه مدفون شده‌اند.

 

وی بیان داشت: ۵۴ کشور رسما اعلام کردند که صدام را در نبرد با ایران همراهی می‌کردند و این تعداد، کشور‌هایی بودند که در معادلات نظامی به حساب می‌آمدند و اگر کشور دیگری باقی می‌ماند مستکبران عالم آن را هم به صف نبرد با ایران می‌کشاندند.

 

فدوی با بیان این که در سوی دیگر نبرد جنگ ایران و عراق، رزمندگان اطمینان داشتند که به قدرت الهی متصل‌اند، گفت: به دلیل همین اطمینان بود که آرامش و شادی در میان رزمندگان موج می‌زد و آن‌ها که دفاع مقدس را تجربه کرده‌اند تصدیق می‌کنند که شادترین صحنه‌ها، صحنه‌هایی بود که در جبهه نبرد آفریده می‌شد.

 

وی در خصوص اعزام کاروان صلح از ایران به یمن گفت: در این کاروان ۳۶۰ نفر از مردم، حضور داشتند که در میان آن‌ها رزمندگان دفاع مقدس و فرزندان معنوی آن‌ها به چشم می‌خورد که در یک اقدام مشترک به صف شده بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار