قائم مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به افزایش شمار دانش آموزان در استان خراسان رضوی در سال تحصیلی جاری، تامین آب پایدار و کافی برای افق 1420 بیش از پیش مورد توجه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۷۸۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵ 27 September 2019

به گزارش تابناک رضوی، علیرضا طاهری در این خصوص اظهار کرد: اخیرا برنامه ملی سازگاری با کم آبی در سطح ملی مطرح شده و در خراسان رضوی نیز با عنوان همیاران آب از آن یاد می شود. استان خراسان رضوی دارای اقلیمی خشک و نیمه خشک است و نیاکان ما با برای سال های با این آب و هوا سازگار بوده اند.

وی با اشاره به آغاز یازدهمین سال اجرای طرح دانش آموی نجات آب در خراسان رضوی افزود: با اجرای طرح همیاران آب در افق سال 1405 کسری مخازن سالانه آب زیرزمینی استان به صفر خواهد رسید که این امر مستلزم مشارکت و همکاری کلیه نهادها اعم از اشخاص و سازمان ها است. دانش آموزان و معلمان بهترین و موثرترین قشر در فراهم کردن بستر فرهنگی مورد نیاز هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: در کشور بالغ بر 15 میلیون نفر دانش آموز داریم که با احتساب والدین آن ها قریب به نیمی از جامعه را به حوزه آموزش و پرورش متصل می کند. بر این اساس فعالیت های آموزش و پررش موجب بروز تکاپو و سرزندگی در بخش قابل توجهی از جامعه است.

رضا صابری تولایی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری بیشترین جمعیت دانش آموزی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است عنوان کرد: امسال 1290000 دانش آموز در 53 هزار کلاس درس در خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند که این عدد نسبت به سال گذشته 60 هزار نفر افزایش داشته است.

صابری افزود: 60 درصد جمعیت دانش آموزی استان در شهر مشهد ساکن هستند و جمعیت دانش آموزی منطقه تبادکان مشهد با 135 هزار نفر به تنهایی از جمعیت کل دانش آموزان چند استان بیشتر است.

کاظم جم، مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در این نشست به اشاره به دو تفاهم نامه فی مابین اظهار داشت: برنامه عملیاتی اجرای طرح گسترش سواد آبی با محوریت نجات آب (داناب) و کتاب انسان و محیط زیست تهیه شده و بنا بر هماهنگی صورت گرفته با ادارات امور آب در شهرستان ها، بستر لازم برای برگزاری برنامه های آموزشی در سطح ستاد و شهرستان در دو مقطع متوسطه اول و دوم فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در این نشست که با حضور نماینده شرکت مشاور پروژه اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگسازی، رئیس گروه تکنولوژی های آموزشی، کارشناسان مسئول گروه های آموزشی متوسطه اول و دوم و رئیس گروه آموزشی زمین شناسی قطب تربت جام برگزار شد، برنامه زمان بندی و اجرایی طرح گسترش سواد آبی تا پایان سال تحصیلی جاری مورد بررسی و جمع بندی قرار گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار