مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: در حال حاضر براساس برآوردها ۳۰ شهر در خراسان رضوی با چالش تامین آب روبه‌رو است.
کد خبر: ۷۵۷۸۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶ 25 June 2019

به گزارش تابناک رضوی، سید ابراهیم علوی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه‌جویی‌ در مصرف آب اظهار داشت: استاندارد مصرف آبی که برای هر مشترک تعیین شده 15 متر مکعب است که هم اکنون تنها 49 درصد مشترکان آن را رعایت می‌کنند.

 

وی بیان کرد: قیمت تمام شده آب با قیمتی که مردم برای آن می‌پردازند فاصله زیادی دارد و به همین علت هم اکنون شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی یک شرکت زیان‌ده به حساب می‌آید.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان رضوی ادامه داد: متاسفانه این شرکت با تنگناهای اعتباری نیز دست به گریبان است و در سال 97 بودجه در نظر گرفته شده برای ما 111 میلیارد تومان بوده که از این میزان 74 میلیارد تومان تخصیص داشته و طبیعی است با داشتن 85 پروژه عملیاتی در سطح استان مشکلاتی به وجود بیاید.

 

علوی تاکید کرد: برای ادامه اجرای پروژه‌ها ما به سمت مشارکت با بخش خصوصی پیش رفته‌ایم و هم اکنون قراردادهای منعقد شده با بخش خصوصی در آب و فاضلاب استان خراسان رضوی بالغ بر 143 میلیارد تومان است.

 

 

وی در ارتباط با مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا برای آبرسانی به شهرستان‌های خراسان رضوی، بیان کرد: آبرسانی به نیشابور، گلبهار، ششتمد، طرقبه و شاندیز و گناباد، اجرای ‌پروژه‌های فاضلاب خواف، تایباد، گلبهار، تربت جام، بردسکن، بجستان و خلیل آباد از جمله مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا در شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی است.

 

علوی با بیان اینکه تامین آب خراسان رضوی وابستگی زیادی به منابع زیرزمینی دارد، خاطرنشان کرد: ما باید مراقبت خود از منابع را افزایش دهیم و همین حالا در خراسان رضوی 30 شهر با چالش‌هایی در حوزه تامین آب روبه‌رو بوده ‌و از این نظر وضعیت مناسبی ندارند.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان رضوی با تایید وجود مشکلات مالی در حوزه‌های‌ عمرانی، تصریح کرد: ما در برخی از موارد کسری اعتبارات را با منابع داخلی جایگزین می‌کنیم اما با این حال هم اکنون شرکت بالغ بر 100 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار