مراقب سارقان، پس از زمان افطار باشید
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اعلام کرد: شهروندانی که پس از افطار در اماکن عمومی مثل پارک، سینما حضور پیدا می‌کنند با رعایت نکات پلیسی و امنیتی فضای سرقت را برای سارقان ایجاد نکنند.
کد خبر: ۷۴۲۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰ 08 May 2019

به گزارش تابناک رضوی، سردار کیوان ظهیری اظهار داشت: با آغاز ماه مبارک رمضان بسیاری از شهروندان بعد از افطار و با توجه به خنک تر شدن هوا تصمیم می گیرند به مراکز عمومی همچون پارک، سینما، تیاتر و … مراجعه کنند. در این زمان سارقان نیز که به دنبال موقعیتی برای سرقت هستند در کمین شهروندان نشسته اند تا از غفلت آنها سواستفاده کرده و دست به سرقت بزنند.

 

وی با بیان اینکه در ساعات بعد از افطارسرقت خودرو و لوازم داخل خودور، سرقت منزل و سرقت گوشی تلفن همراه شایع تر است ادامه داد: از شهروندان محترم درخواست می کنیم قبل خروج از خانه حتماً از بسته بودن در و پنجره ها مطئن شده و خانه خود را به یک فرد مورداطمینان بسپارند.متاسفانه سارقان با علم بر اینکه صاحبخانه بیرون رفته و تا نیمه های شب باز نمی گردد از این موقعیت استفاده کرده و دست به سرقت می زند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: بسیاری از خانواده ها با توجه به فعال بودن سینماها تا سحر به این مراکز مراجعه می کنند، ازآنجایی که برخی از این سینماها در محل های جرم خیز واقع شده است شهروندان خودروهای خود را در پارکینگ های مطئن پارک کنند و یا اگر دسترسی به پارکینگ برای آنها مهیا نیست پس از پارک کردن خودرو در یک محل امن حتماً از قفل پدال، قفل فرمان و دزدگیر استفاده کرده و به هیچ عنوان مدارک و ضبط و اشیای قیمیتی را داخل خودرو نگذارند.

 

ظهیری افزود: در شب ها وقوع سرقت زیاد است افزود: شهروندان در هنگام استفاده از گوشی تلفن همراه مراقب اطراف خود باشند و حدالقمدور از عبور در خیابان های خلوت و یا صحبت کردن با تلفن در خیابان خودداری کنند.

 

وی ادامه داد: تیم های گشتی پلیس پیشگیری تهران بزرگ کاملاً توجیح شده اند و به صورت ویژه ای در ایام ماه مبارک رمضان گشت های خود را ادامه داده و با هر مورد مشکوکی بلافاصله و به صورت قاطعانه برخورد خواهند کرد.

 

منبع: میزان

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار