رییس جمعیت هلال احمر جغتای از توزیع یک صد بسته حمایتی عیدانه توسط این جمعیت خبر داد. 
کد خبر: ۷۳۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰ 01 April 2019

تابناک رضوی: با آغاز فصل بهار و شروع سفرهای نوروزی طرح ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر در سراسر کشور اجرا می شود جمعیت هلال احمر جغتای هم با پایگاه های امداد و نجات به خدمت رسانی امدادی و جاده ای به مردم کشور عزیزمان می پردازد.

 

 شهرستان جغتای در ۳۳۰ کیلومتری غرب شهر مشهد قرار گرفته است در ادامه با مسولین جمعیت هلال احمر این شهرستان در خصوص فعالیت های نوروزی و طرح نوروزی ایمنی و سلامت گفتگو کردیم.

 

رییس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان جغتای با اشاره به توزیع سبدهای غذایی طرح فرشتگان رحمت در بین نیازمندان شناسایی شده، افزود: بیش از 50 سبد غذایی عیدانه از25 تا29اسفندماه میان زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست، بی سرپرست، بیماران و نیازمندان این شهرستان توزیع شده است.

 

کیوانلو گفت: این سبدها با جلب کمکهای مردمی و خیرین شهرستان جغتای و با همت داوطلبان این شهرستان فراهم شده است .

 

وی با بیان اینکه این سبدهای عیدانه میان حدود 100 نفر توزیع شده است، ادامه داد: این اقلام شامل برنج، روغن، ‌چای،ماکارانی، شیرینی، شکلات وآجیل می‌شود و در برخی موارد اقلامی از جمله البسه، کفش ،مواد بهداشتی و … نیز در این سبدها قرار داده شد. 

 

عباس کیوانلو با اشاره به اینکه این شهرستان دو پایگاه امداد جاده ای دارد، بیان کرد: در این شهرستان دو پایگاه امداد جاده ای مشفول فعالیت هستند و ۳ اکیپ جمع آوری کمک های مردمی نیز در این شهرستان داریم.

 

وی افزود: پایگاه های امداد و نجات این شهرستان در دو شیفت با حضور ۷ نفر امدادگر و نجات گر و تجهیزاتی شامل آمبولانس، ست نجات،خودروهای کمک دار به خدمت رسانی مسافران نوروزی مشغول هستند.

 

وی با بیان اینکه نیروهای پایگاه های شهرستان جغتای در حال آماده باش صددرصدی هستند، افزود: در ایام نوروز دو واژگونی شدید خودرو داشتیم که مصدومان این تصادفات توسط نیروهای امدادگر و نجات گر این پایگاه ها به مراکز درمانی اعزام شدند.

 

جمع آوری کمک های نقدی مردم برای نیازمندان

 

مسول امداد و نجات جمعیت هلال احمر جغتای گفت: یک پایگاه در این شهرستان داریم که شامل ۴ امدادگر و نجات گر  که بصورت ۲۴ ساعته مشغول خدمت رسانی هستند.

 

مجیدملوندی افزود: در ایام نوروز در این پایگاه جمع آوری کمک های مردمی به مبالغ ۹۰۰ هزار تومان داشته ایم. 

 

اجرای طرح فرشتگان رحمت بین ۵۰ خانواده نیازمند

 

مسول امور امور داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان جغتای با اشاره به اجرای طرح فرشتگان در این شهرستان افزود: در طرح فرشتگان رحمت توزیع سبدهای غذایی بین نیازمندان توزیع شد که بسته غذایی برای ۵۰ خانواده شامل برنج، روغن، چای، تخم مرغ، آجیل، و البسه و کفش بوده است.

 

 اسماعیل نودهی ادامه داد: همچنین کلاسهای آموزشی برای دانش آموزان در مدارس برای آمادگی چهارشنبه آخر سال نیز از  جمله فعالیت های ما در شهرستان بوده است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار