رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها؛
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها در جمع زوجین همسفر تا بهشت گفت: آمار ازدواج چه در جامعه ما و چه در جوامعی که به سمت غربی شدن پیش می‎روند رو به کاهش است. 
کد خبر: ۷۱۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲ 24 February 2019

به گزارش تابناک رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مصطفی رستمی در ویژه‌برنامه (فرصت عاشقی) از مجموعه برنامه‎های فرهنگی آموزشی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتابهشت که در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: الگو و سبک زندگی در جوامع، تعیین کننده امر مهم ازدواج است، متأسفانه در جوامعی که سبک زندگی غربی در آن رواج پیدا می‎کند، جوانان میل به تشکیل زندگی مشترک ندارند، زیرا زاویه نگاه آنها به زندگی مشترک فقط روی بار مسئولیت‏ها و سختی‎های آن متمرکز شده و تبلیغات غربی، شیرینی و لذت‎های ازدواج را در نظر جوانان کم رنگ ساخته است. 

 

وی در ادامه تصریح کرد: نکته قابل تأمل این است، در جوامع غربی که 70 درصد زندگی مشترک بدون ازدواج در آن گزارش شده، تبعات جبران ناپذیری از جمله عدم تعهد مرد به زندگی دو نفره و گاه همراه با چند فرزند وجود دارد و بیشترین آسیب در اینگونه ازدواج‎ها متحمل زنان می‎شود که باید هشیار بود جامعه ما که یک جامعه اسلامی است دچار چنین ضایعاتی نشود.

 

دکتر مصطفی رستمی در اشاره به محبوب‎ترین آدم‎ها نزد خداوند عنوان کرد: سبک زندگی اسلامی، برپایه مسئولیت‎پذیری و پذیرش تعهد است. خوارترین انسان‎ها در نزد خداوند کسانی هستند که تن به کار و مسئولیت نمی‎دهند، خداوند برای کسانی که وارد عرصه ازدواج می‎شوند ارزش قائل شده و تسهیلات ویژه‎ای را برای آخرت آنها در نظر می‎گیرد. از نماز فرد متأهل که هفتاد برابر اجرش بیشتر از یک فرد مجرد است تا دادن پاداش صدقه مستحب مقبول در خرید کردن مرد برای خانواده و بسیاری از پاداش‎های دیگر، نشانه عنایت خداوند به هر کسی است که در راستای تکمیل دینش قدم برمی‎دارد و از بار مسئولیت‎ها نمی‎هراسد.

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها به ضرورت مراقبت از زندگی مشترک در سال‎های اولیه ازدواج، اشاره و خاطر نشان کرد: 5 سال اول زندگی نیاز به مراقبت شدید دارد که از این 5 سال، بیش از 50 درصد جدایی‎ها در دوسال اول اتفاق می‎افتد، اگر زن و مرد بپذیرند که اختلاف نظرها در رابطه آنها امری کاملا طبیعی است و بتوانند با تحمل و کنترل خشم و عشق ورزی خود را از تفاوت‎های 5 سال اول زندگی به سلامتی عبور دهند، بی شک، زندگی زناشویی با چهارچوبی منسجم را برای خود ساخته که با تقوا و پیاده کردن ارزش‎های اسلامی در آن می‎توانند از برکات و شیرینی آن بهره‎مند گردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار