رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متاسفانه فقدان سرمایه اجتماعی در سراسر کشور به‌شدت بالا گرفته و در مشکلات اخلاقی، فساد، عدم اعتماد مردمی و غیره این ضعف‌ها به‌خوبی مشهود است.
کد خبر: ۷۱۲۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵ 05 February 2019

به گزارش تابناک رضوی، محمدرضا حیدری در چهاردهمین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران، اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد در امر توسعه شهری در سراسر کشور همگام با سایر شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی کلان‌شهرهای کشور هستیم و برگزاری این نشست را در ایام فجر چهلم به فال نیک می‌گیریم.

وی افزود: در ورود به دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی ضمن بهره‌گیری از الگوهای موفق ۴ دهه اخیر به دنبال استفاده حداکثری از ظرفیت‌های انسانی، اجتماعی و مردمی در توسعه حوزه اقتصادی هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مجموعه‌ای که محدود د متکی به فرد باشد موفق نیست، خاطرنشان کرد: در میان سرمایه‌های ذکر شده مهمترین و کارآمدترین محور آن سرمایه مردمی بوده است و مهمترین مسئله در سرمایه اجتماعی کشور اعتماد مردمی بوده است، چیزی که به‌واقع گمشده سرمایه اقتصادی بوده و فقدان سرمایه اجتماعی در عدم پیشرفت‌ها کاملاً ملموس است.

حیدری تصریح کرد: متاسفانه فقدان سرمایه اجتماعی در سراسر کشور به‌شدت بالا گرفته و در مشکلات اخلاقی، فساد، عدم اعتماد مردمی و غیره این ضعف‌ها به‌خوبی مشهود است و می‌خواهیم در حوزه مدیریت شهری به‌گونه‌ای عمل کنیم که اعتماد مردمی را داشته باشیم و از این ظرفیت بزرگ به‌خوبی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: مبلغ سرمایه‌گذاری مردم در بانک‌ها ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده و اگر ۵ درصد آن در حوزه شهری سرمایه‌گذاری شود خودش ۴۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود که رقم کمی نیست و در کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد ضمن بازگرداندن اعتماد سلب شده مردمی که به واسطه مدیریت ضعیف دوره گذشته مدیریت شهری ایجاد شده بود، از حداکثر ظرفیت مردمی در مسیر رشد و توسعه شهری و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر و شایسته‌تر به زائران و مجاوران امام رضا(ع) استفاده کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار