منابع خبری اعلام کردند که تقریبا تمام اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان متهم به فساد اداری هستند و در آینده نزدیک از سوی دولت افغانستان برکنار خواهند شد.
کد خبر: ۷۱۲۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶ 05 February 2019

به گزارش تابناک رضوی به نقل از تسنیم، منابع دولتی در افغانستان تاکید کردند که به استثنای یک عضو کمیسیون انتخابات این کشور، سایر اعضای آن به فساد اداری متهم هستند و رایزنی‌ها برای برکناری آنها ادامه دارد.

 

گفته می‌شود که تلاش‌ها برای تعدیل قوانین انتخاباتی ادامه دارد و با اجرایی شدن آن تمام اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان نیز برکنار خواهند شد.

 

 

«عبدالله‌عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان اظهار داشت: دور نخست مشاوره‌ها درباره اصلاحات مورد نیاز در کمیسیون انتخابات این کشور پس از نام نویسی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است.

 

وی افزود: از نگرانی‌ها اطلاع دارد بنابراین دور آینده مشاوره و رایزنی‌ها درباره تعدیل قوانین انتخاباتی نیز به زودی برگزار خواهد شد.

 

این در حالی است که نهادهای ناظر از دولت افغانستان خواسته‌اند، تنها به برکناری اعضای کمیسیون انتخابات اکتفا نکند و افراد متهم به فساد اداری باید به دادستانی معرفی شوند.

 

«نعیم ایوب زاده» رئیس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان اظهار داشت: کسانی که به تقلب و فساد مالی متهم هستند باید به دادگاه کشانده شوند تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

 

«نجیب احمدزی» رئیس سابق کمیسیون انتخابات افغانستان نیز تاکید کرد که اعضای کمیسیون انتخابات این کشور منافع مالی خود را به منافع ملی ترجیح داده‌اند و روند انتخابات در این کشور را به بحران کشیدند.

 

وی افزود: اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان با آرای مردم بازی کردند و باید به نهادهای قضایی معرفی شوند.

 

این موضوع واکنش کمیسیون انتخابات افغانستان را نیز در پی داشته است.

 

«ملیحه حسن» عضو کمیسیون انتخابات افغانستان گفت: از رهبری دولت افغانستان می‌خواهیم که اگر شواهدی درباره فساد وجود دارد اعضایی را که متهم هستند به دادگاه معرفی کند.

 

دولت افغانستان در حالی تدابیری را برای تعدیل قوانین انتخابات و اعضای کمیسیون انتخابات این کشور در حال انجام دارد که زمان چندانی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است.

برچسب ها: دولت ، افغانستان ، رایزنی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین