رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه امسال حدود ۶ هزارتن مرغ از کشور صادر شده است، گفت: وزیر جهاد درخواست کرده اجازه صادرات تخم مرغ از کشور داده شود اما دولت مخالف است.
کد خبر: ۷۱۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲ 04 February 2019

تابناک رضوی: محمد یوسفی با اشاره به ممنوعیت صادرات مرغ در دوماهه اسفند ٩٧ و فروردین ٩٨ به منظور تنظیم بازار شب عید، اظهارداشت:میزان کمی صادرات به کشور‌های عراق و افغانستان انجام می‌شد ضمن اینکه امسال در کل حدود ۵ تا ۶ هزارتن صادرات مرغ انجام شده است.

 

 

وی با بیان اینکه میزان تولید در کشور بسیار زیاد است، گفت: علاوه بر این شرکت پشتیبانی امور دام نیز ذخایر خود را به بازار عرضه می‌کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. با این حال دولت به دلیل مسائل تنظیم بازاری و، چون نگران افزایش قیمت در ایام شب عید است صادرات را ممنوع کرده است.

 

 

یوسفی ادامه داد:در حال حاضر مرغ دارانِ گله‌های تخم گذار به دلیل تولید زیاد و قیمت پایین دچار زیان شده اند، اما به آنان اجازه صادرات داده نمی‌شود حتی با وجود آنکه وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرده اجازه صادرات تخم مرغ داده شود، اما دولت این اجازه را نداده است.

 

 

یوسفی قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده را بین٩١٠٠ تا ٩٢٠٠ تومان عنوان و اضافه کرد: قیمت مرغ گرم در میادین کیلویی ٩۶٠٠ تومان و در میدان بهمن کیلویی ١٢ هزارتومان است؛ همچنین در نقاط سطح شهر نیز از ١١ هزار و ۵٠٠ تومان تا ١۴ هزارتومان قیمت‌ها متفاوت است.

 

 

وی درباره اینکه آیا افزایش قیمت ارز باعث نشده مرغ نیز مانند دام از کشور قاچاق شود؟، گفت: نقل و انتقال دام به آن سوی کوه‌ها و مرز‌ها راحت است، اما مرغ را نمی‌توان به راحتی منتقل کرد و این اقدام ساز و کار خودش را دارد بنابراین نمی‌توانند مرغ را قاچاق کنند.

 

 

یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه درباره صادرات نباید تصمیمات خلق الساعه و ناگهانی گرفت، افزود:بازار‌های صادراتی به راحتی به دست نمی‌آیند، اما متاسفانه ما همیشه به دلیل تصمیم‌های ناگهانی بازار‌های صادراتی‌مان را از دست می‌دهیم و دچار زیان می‌شویم.

 

 

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار