عضو کمیسیون حقوقی مجلس از ورود کمیسیون متبوع خود به موضوع شکنجه اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه خبر داده است.
کد خبر: ۶۹۹۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱ 06 January 2019

به گزارش تابناک رضوی، محمد کاظمی درباره بررسی گفته‌های اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران هفت‌تپه که در جریان اعتراضات کارگران این مجمتمع بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرد، مبنی بر اینکه در مدتی که بازداشت بوده مورد شکنجه قرار گرفته است، گفت: امکان دارد این موضوع در کمیسیون قضایی مطرح شود، اما در هر صورت این ادعایی است که باید اثبات شود و نیاز به رسیدگی قضایی دارد.

 

 

نایب رئیس دوم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در قانون اساسی ما شکنجه ممنوع است و باید ادعا در این مورد بررسی و کمیسیون مربوطه تشکیل جلسه دهد.

 

 

او ادامه داد: با این ادعا فضاسازی بسیاری علیه مسئولان کشور صورت گرفته است و باید حتما مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

 

کاظمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر این گفته‌های بخشی ثابت شود آیا وزیر اطلاعات برای پاسخگویی باید به مجلس بیاید یا خیر؟ گفت: درصورتی که ادعا ثابت شود مرجع قضایی باید ورود کند و تشکیل پرونده صورت گیرد و کسانی که متهم هستند باید فراخوانده شوند.

 

 

 اسماعیل بخشی در متنی که منتشر کرده، مدعی شده  که او را در زندان شکنجه کردند، دنده‌هایش شکسته و هنوز به رغم استفاده از قرص‌های آرامبخش دچار حمله عصبی می‌شود.

 

 

 

اسماعیل بخشی همچنین در مطلبی که منتشر کرده، وزیر اطلاعات را به مناظره در یک برنامه تلویزیونی خواند و از او خواست به سوال‌هایش در باره شکنجه و شنود تلفنی پاسخ بدهد.

 

 

منبع: ایلنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار