حکم شهردار مشهد امروز امضا شده است و وی، فردا برای دریافت حکم خود به وزارت کشور می رود.
کد خبر: ۶۸۹۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳ 10 December 2018

به گزارش تابناک رضوی محمدرضا حیدری در جلسه علنی شورای شهر مشهد اظهار کرد: حکم شهردار مشهد مقدس توسط وزیر کشور امضاء شده است.

رئیس شورای شهر مشهد در تشریح روند انتخاب شهردار گفت:اعضای شورا هر کدام دو نفر را در این خصوص معرفی کردند که در انتها به ۸ نفر رسیدیم. ۸ نفری که دو نفرشان در همان ابتدا انصراف دادند و ۶ نفر در فرآیند بعدی به رای گذاشته شدند که هر عضو شورا می‌توانست به ۳ نفر مدنظر خود رای دهد.

وی افزود: بعد از رای‌گیری به ۵ نفر از اعضا رسیدیم. در این مرحله نیز آقای مهدی‌نیا که از ظرفیت‌های شوراست، با مشورت‌هایی که صورت گرفت و همچنین دکتر محقر انصراف دادند. لذا ۳ گزینه که همه از معاونین شهردار مشهد بودند باقی ماندند. این سه نفر نیز برنامه ها و گزارشات و پیشنهادات اجرایی خود حول محور شهرداری را طی ۱۰ ساعت ارائه کردند.

حیدری تصریح کرد: این ۱۰ ساعت ارائه نشان داد که ظرفیتی که با حضور این افراد در شهرداری داریم بسیار بالاست و حتی در یک سال گذشته از این ظرفیت‌ها غفلت شده است. در ادامه روند انتخاب اقای آل شیخ در هنگام تصمیم‌گیری، از ادامه رقابت انصراف دادند و عنوان کردند در همین حوزه برنامه‌ریزی می‌خواهند کارهای آغاز شده را ادامه دهند.

وی افزود: در نهایت در بین دو گزینه باقیمانده، به صورت مخفی رای گیری شد و محمدرضا کلایی، به عنوان سرپرست شهرداری مشهد انتخاب شد و بعد از آن در صحن علنی از اعضای شورا رای اعتماد گرفت.

گفته می شود شهردار مشهد فردا برای دیدار با وزیر کشور به تهران می‌رود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار