مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: کاشت چمن در تهران ممنوع شده و به جای آن درختانی سازگار با محیط که مقدار کمی آب هم نیاز دارند کاشته می‌شود.
کد خبر: ۶۸۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳ 06 December 2018

به گزارش تابناک رضوی به نقل از افکار نیوز، هموطنان عنوان کردند«از آنجا که کاشت و نگهداشت چمن احتیاج به آب فراوان و نیروی کار بیشتر دارد لذا پیشنهاد می شود هزینه کاشت و نگهداری چمن را صرف کاشت درخت با آبیاری قطره ای نمایندتا از این طریق هم در مصرف اب صرقه جویی می شود و هم در صرف هزینه ها نگهداشت درخت علاوه بر هزینه کمتر ، در تمیز نمودن هوا نیر بیشتر از جمن مفید است و احتیاج به نیروی کار کمتری دارد»

 

علی‌محمد مختاری  مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبزشهرداری تهران گفت: کاشت چمن در تهران ممنوع شده است و به جای آن گونه‌های درختی سازگار با محیط که مقدار کمی آب نیاز دارند کاشته می‌شوند و این درختان سایه‌انداز هستند.

 

وی با بیان اینکه در تابستان چمن‌ها باید هر روز آبیاری شوند، گفت: ولی این گونه درختی در هفته 2 بار نیاز به آبیاری دارد و باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود.

 

به گفته مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، این درختان در تولید اکسیژن نقش بسزایی دارند و در دو سال گذشته در تهران بسیار کاشته شده است.

 

مختاری با تأکید بر این موضوع که اگر پیمانکاری چمن بکارد توبیخ و در برخی موارد لغو قرارداد می‌شود، گفت: باید گیاهان با پوشش خاص و سازگار با اقلیم کاشته شوند.

 

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران تأکید کرد: در سال جاری در تمام مناطق آبیاری از ساعت 18 تا 6 صبح است و دیگر در روز آبیاری صورت نمی‌گیرد چرا که به دلیل گرما آب تبخیر می‌شد و همین امر باعث شده که 50 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار