نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا گفت، در صورت خروج آمریکا از پیمان موشکی، کابوس گذشته کشورهای اروپایی تحقق پیدا خواهد کرد، بنابراین آنها باید موضع گیری قاطعی برای حفظ این توافقنامه از خود نشان دهند.
کد خبر: ۶۷۷۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸ 08 November 2018

به گزارش تابناک : "ولادیمیر چیژوف" نماینده دائم روسیه در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل معتقد است، اگر کشورهای اروپایی موضع گیری قاطعی برای حفظ پیمان مربوط به نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط از خود نشان ندهند، کابوسی که چند دهه قبل همواره بر آنها سایه افکنده بود، به واقعیت تبدیل خواهد شد.

وی در سخنرانی در کنفرانسی در قبرس گفت: «اظهارات دولت آمریکا درباره قصد خروج از پیمان موشکی سال 1987 که یکی از پایه‌های اصلی حفظ صلح و ثبات جهانی و همچنین کنترل تسلیحاتی است، در ادامه اقدامات غیرسازنده آنها صورت می‌گیرد.»

وی افزود: «اروپا بیشترین سود را از نابودی انواع موشک‌های برد کوتاه و متوسط و دارای کلاهک‌های هسته‌ای می‌برد. به همین دلیل باید از این مسئله جلوگیری شود که باردیگر با کابوس وحشتناک دهه‌های گذشته مواجه شود. البته اگر آنها موضع گیری قاطعی در این رابطه از خود نشان ندهند.»

طی سال‌های اخیر مقامات مسکو و واشنگتن به طور مرتب یکدیگر را به نقض پیمان موشکی متهم می‌کردند و اخیراً هم دونالد ترامپ اعلام کرد که آمریکا از این پیمان خارج شده و بر توان بالقوه هسته‌ای خود خواهد افزود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار